Boboliccy rowerzyści znów na trasach

  • KW
  • 2017-04-25 11:10:45
Boboliccy rowerzyści znów na trasach
  • Foto: UM Bobolice

I grad i deszcz, słońce i wiatr - tego doświadczyli rowerzyści ruszając na wyprawę dookoła Bobolic, w niedzielny ranek 23 kwietna. Było tez dobre towarzystwo, ognisko i kiełbaski, na leśnym pięknie położonym parkingu rekreacyjnym, koła łowieckiego „WATAHA”.

Pokonali 35 km na trasie Bobolice, Gozd, Cybulino, Drzewiany, Górawino, Bobolice - nieco zmęczeni, ale szczęśliwi, że potrafili się spotkać, odrzucić własne ograniczenia i lenistwo, przesiedli się z samochodu na rower. Jazda rowerem jest średnio 13 razy mniej szkodliwa dla środowiska naturalnego od jazdy samochodem osobowym - wynika z wyliczeń Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF). W przypadku rowerów emisja dwutlenku węgla (CO2), biorąc pod uwagę m.in. cały "cykl życiowy" sprzętu, wynosi w przeliczeniu na 1 osobę 21 gramów na każdy pokonany kilometr. Zatem warto? Warto, bo do tego dochodzi sprawność fizyczna i łącząca się z tym sprawność intelektualna, odstresowanie i naładowanie „akumulatorów” na kolejny tydzień pracy. Zachęcają Was do tego entuzjaści rowero-mani: Jacek Glaser, Wiesiek i Halinka Gochulscy, Ala i Leszek Łucyk, Stasia Janiszewska Beata Sidor i Grażyna Sikorska. Następna okazja już wkrótce - zapraszamy 3 maja na rowerowy weekend „Stawy paciorkowe- Tychowo” zbiórka o godz. 10, jak zawsze obok CIT-u.

Działanie realizowane w ramach środków finansowych Gminy Bobolice w ramach zadania - Upowszechnianie kultury fizycznej pt. „Rozwój turystyki rowerowej i pieszej (Nordic Walking) oraz promocja aktywnego wypoczynku” .

info: Grażyna Sikorska

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: