Rozpoczął się Tydzień Kultury w ZS nr 6 im. Stanisława Staszica

  • KW
  • 2017-04-24 14:48:50
Rozpoczął się Tydzień Kultury w ZS nr 6 im. Stanisława Staszica
  • Foto: TV Gawex

W poniedziałek, 24 kwietnia, w Zespole Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku po raz dwudziesty dziewiąty rozpoczął się Tydzień Kultury. Jego inauguracja odbyła się w wyjątkowo ważnym dla uczniów i nauczycieli dniu, a mianowicie w Dniu Patrona Szkoły. Z tej okazji uroczysty apel zorganizowano po raz pierwszy pod budynkiem szkoły, przy popiersiu Stanisława Staszica.

We wrześniu 2016 roku Zespół Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica obchodził jubileusz 70–lecia. Z tej okazji do szkoły przybyło wielu absolwentów i dawnych nauczycieli szkoły, samorządowców i gości, aby uczestniczyć w wyjątkowych uroczystościach. Wtedy również dokonano odsłonięcia popiersia patrona placówki Stanisława Staszica. Dzisiaj (24.04) uczniowie oraz nauczyciele zebrali się po raz kolejny przy rzeźbie, aby przypomnieć sobie o swoim patronie. Mając na uwadze to, jak wielką postacią był Stanisław Staszic, reformator, bliski temu, czego w szkole uczymy (...) imię istniejące przy tej szkole jest bardzo godne (...) - mówił Janusz Sienkiewicz, dyrektor ZS nr 6. Uczniowie, którzy wzięli udział w apelu odśpiewali uroczyście hymn Polski, a także wysłuchali krótkiej biografii bohatera dzisiejszego dnia oraz jego twórczości. Gościem specjalnym wydarzenia był Józef Olejniczak, Dyrektor Muzeum Stanisława Staszica w Pile, który wygłosił dla uczniów prelekcję związaną oczywiście ze Stanisławem Staszicem, zagłębiając się szerzej w jego życie i dorobek artystyczny.

Tydzień Kultury w ZS nr 6 potrwa do piątku, 28 kwietnia. Przed uczniami jeszcze kilka wydarzeń, w tym między innymi dni otwarte szkoły i piknik gimnazjalisty, uroczyste apele z okazji Święta Pracy i Święta Konstytucji 3 Maja, spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej, a także pożegnanie maturzystów.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: