KronoDrzewko 2017 - 50 tysięcy nowych drzew dla dobra środowiska

  • KW
  • 2017-04-24 13:17:09
KronoDrzewko 2017 - 50 tysięcy nowych drzew dla dobra środowiska
  • Foto: TV Gawex

W sobotę, 22 kwietnia, firma Kronospan po raz siedemnasty przeprowadziła cykliczną akcję sadzenia drzew - KronoDrzewko, która już na stałe wpisała się w kalendarz prośrodowiskowych działań producenta.

W sobotę o godzinie 9:00 Członek Zarządu Kronospan Krzysztof Aleksandrowicz wspólnie z Zastępcą Burmistrza Szczecinka Danielem Rakiem, Starostą Szczecineckim Krzysztofem Lisem oraz pracownikami Starostwa Powiatowego dokonał symbolicznego nasadzenia drzew przy ulicy 28-go Lutego. Staramy się upiększyć nasze miasto Szczecinek, które staje się coraz bardziej zielone i przyjazne (...) Myślę, że klony kolumnowe spełnią swoją funkcję i za parę tygodni zaczną cieszyć oko na ulicy 28-go Lutego - mówił Krzysztof Aleksandrowicz. Swojego zadowolenia nie krył także starosta szczecinecki, który odniósł się do ostatniej wycinki właśnie na tej ulicy. Każde drzewo ma swoją żywotność i nie mamy co się dziwić, że one są wycinane (...) Te drzewa na ulicy 28-go Lutego w sposób szczególny ucierpiały, dlatego w porozumieniu z panem dyrektorem zdecydowaliśmy, że ta aleja w przyszłości cała będzie nasadzona klonami kolumnowymi. Dosyć szybko to robimy, bo przed Wielkanocą wycięliśmy 32 drzewa, a teraz dokonujemy nasadzeń specjalnie przygotowanych i zakupionych przez firmę Kronospan drzew - dodał Krzysztof Lis. 

W tym samym czasie na terenie Leśnictwa Spore odbywało się sadzenie drzewek przez pracowników firmy Kronospan i ich rodziny. Oprócz tego dla uczestników akcji KronoDrzewko przygotowano leśny piknik, ciepły posiłek oraz szereg atrakcji i konkursów dla dzieci.

KronoDrzewko to akcja, która łączy przyjemne z pożytecznym. Rokrocznie biorą w niej udział pracownicy Kronospan z rodzinami, uczniowie szczecineckich szkół, przedstawiciele władz miasta i powiatu, leśnicy. Dzieci również pomagają w nasadzeniach, a najmłodsi bawią się świetnie w czasie konkursów z nagrodami. Akcja służy więc edukacji, zabawie, integracji oraz przede wszystkim środowisku. W tym roku firma posadzi 50 tysięcy drzew w całej Polsce.

Relacja z sadzenia drzewek już dzisiaj (24.04) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: