Mocarze 2016. Najlepsi w powiecie szczecineckim

  • KW
  • 2017-04-21 20:57:20
Mocarze 2016. Najlepsi w powiecie szczecineckim
  • Foto: TV Gawex

W piątek (21.04) poznaliśmy Mocarzy Gospodarczych Powiatu Szczecineckiego 2016. Na uroczystej gali, która odbyła się tradycyjnie w sali kina Wolność, przyznano statuetki w sześciu kategoriach. Była to już XIII edycja konkursu.

Nagroda "Mocarz Gospodarczy Powiatu Szczecineckiego" ma charakter honorowy i prestiżowy. Zwycięzcy konkursu w poszczególnych kategoriach nagradzani są statuetkami przyznawanymi przez Kapitułę Konkursu składającą się z przedstawicieli lokalnego samorządu i biznesu. Konkurs to z jednej strony podziękowanie przedsiębiorcom za ich wkład w życie gospodarcze powiatu, tworzenie i utrzymywanie miejsc pracy, z drugiej natomiast promocja inicjatyw, także tych społecznych. Dzisiejsza gala rozpoczęła się o godzinie 17:00. Przed ogłoszeniem wyników konkursu swoje przemówienie wygłosił Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, który scharakteryzował branżę gospodarczą w powiecie szczecineckim oraz zaznaczył jak wysoko rozwinięte firmy i przedsiębiorstwa działają na tym terenie.

Spośród wszystkich nominacji kapituła przyznała nagrody mocarza, a także wyróżnienia. W tym roku statuetki powędrowały do:

1. OSOBOWOŚĆ GOSPODARCZA ROKU:

Kazimierz Zyber - założyciel, dyrektor i członek zarządu WZ EUROCOPERT Sp. z o.o.

2. PRZEDSIĘWZIĘCIE INWESTYCYJNE ROKU:

- MIKRO I MAŁY INWESTOR: Due Gusti – remont i adaptacja lokalu na restaurację i sklep.

WYRÓŻNIENIE: Budowa obory dla młodego bydła wraz z infrastrukturą, inwestor: Ekologiczne Gospodarstwo Rolne ekoKniaź Sebastian Kniażewicz.

- ŚREDNI I DUŻY INWESTOR: Kronospan Design Center - pierwsze w Europie centrum szkoleniowo-wystawiennicze, poświęcone produktom, innowacjom i działalności Kronospan.

WYRÓŻNIENIE: Budowa nowego zakładu CSI "Słowianka".

3. NAJLEPSZY PRODUKT ROKU: Widowiska – spektakle muzyczne „Podróż do krainy fantazji”, ''Dom nad Jeziorem'' Leszek Olszewski, Silnowo. To połączenie świateł, ognia, laserów i pirotechniki artystycznej, a wszystko zsynchronizowane z muzyką prezentowaną na wysokiej klasy systemie nagłośnieniowym.

WYRÓŻNIENIE: System roweru publicznego Filfri Bikes.

4. NAJLEPSZY PODMIOT DZIAŁAJĄCY W USŁUGACH: Wesołe kulki z myszami pod nogami - CH Aria Szczecinek. Czarodziejskie miejsce wymyślone przez dzieci dla dzieci. Funkcjonujący od sierpnia 2016 największy w regionie plac zabaw dla dzieci.

WYRÓŻNIENIE: Gabinet Integracji Sensorycznej i Fizjoterapii „Pewny krok” Katarzyna Kulik.

5. FIRMA Z KLASĄ: Kopalnia Surowców Mineralnych, Sylwia Mroczek, Tomasz Szczepański Sp. j.

WYRÓŻNIENIE: Centrum Weterynaryjne MAX-WET Karolina Brach.

6. POZAGOSPODARCZE:

- WYDARZENIE: Ukazanie się trzeciej powieści Piotra Rozmusa pt. ''Przebudzenie'' będącej kontynuacją ''Bestii''.

WYRÓŻNIENIE: XI Ogólnopolski Halowy Konkurs Skoku Wzwyż ''PRZEZ RIO DO BARWIC'' pod patronatem Starosty Szczecineckiego.

- OSOBOWOŚĆ: Grzegorz Pawelski - szczecinecki muzyk, kompozytor, aranżer, animator kultury, muzykoterapeuta, juror, pedagog pracujący z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną. Od dziecka związany z kulturą muzyczną Szczecinka.

Na dzisiejszą galę licznie przybyli samorządowcy, przedsiębiorcy, osoby zaangażowane w działalność społeczną, kulturalną i sportową powiatu, a także Robert Grzywacz, członek Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Dodatkową atrakcją podczas uroczystości był występ Jacka Wójcickiego, artysty znanego między innymi z Piwnicy Pod Baranami. Zanim jednak rozpoczął on swój muzyczny występ, Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis wręczył uroczyście księdzu Markowi Kowalewskiemu pozwolenie na użytkowanie budynku Hospicjum Domowego im. św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku.  

Obszerna relacja z gali wyemitowana zostanie w najbliższy poniedziałek 24 kwietnia w TV GAWEX. Zapraszamy serdecznie!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: