Mini Konsultacje skierowane do najmłodszych mieszkańców gminy Bobolice

  • KW
  • 2017-04-21 14:33:34
Mini Konsultacje skierowane do najmłodszych mieszkańców gminy Bobolice
  • Foto: UM Bobolice

Po raz pierwszy w gminie Bobolice odbyły się Mini Konsultacje, które skierowano do najmłodszych mieszkańców gminy. Na to spotkanie Burmistrz Bobolic zaprosiła wszystkie dzieci wraz z rodzicami i opiekunami, którzy korzystają obecnie z placu zabaw zlokalizowanego przy Placu Zwycięstwa.

Frekwencja co prawda nie dopisała, ale decyzje i tak zostały podjęte. Podczas spotkania przedyskutowano i ostatecznie podjęto decyzję co do wyboru m.in. nowych urządzeń, nawierzchni i ogrodzenia. Najważniejszy głos podczas spotkania miała 9 – letnia Agatka, która jako jedyna reprezentowała dziecięce środowisko w tych konsultacjach.

Przebudowę placu zabaw podzielono na dwa etapy. Podczas pierwszego etapu zostaną usunięte istniejące urządzenia, poddane będą modernizacji istniejące ławki i kosze, zakupiony zostanie duży zestaw składający się m.in. z zadaszonych wieżyczek, ślizgu ślimakowego, ścianki wspinaczkowej, pajęczyny linowej, gry edukacyjnej kółko – krzyżyk oraz zamontowana zostanie huśtawka dwusiedziskowa. Pierwszy etap zostanie wykonany do końca maja tego roku, natomiast druga część zagospodarowania placu nastąpi w 2018 roku.

Dziękujmy Agatce oraz obecnym na konsultacjach rodzicom za bardzo cenny głos w dyskusji. Na bieżąco będziemy informować Państwa o działaniach podejmowanych w tym zakresie.

info: Gmina Bobolice

Mini Konsultacje skierowane do najmłodszych mieszkańców gminy Bobolice

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: