Organizacje pozarządowe przeniosą się do Gimnazjum nr 1? Jest taki pomysł

  • KW
  • 2017-04-21 13:39:04
Organizacje pozarządowe przeniosą się do Gimnazjum nr 1? Jest taki pomysł
  • Foto: TV Gawex

W szczecineckim ratuszu trwają rozważania na temat zmiany lokalizacji biur organizacji pozarządowych. Aktualnie mają one swoją siedzibę przy ulicy Bartoszewskiego 12, jednakże stan techniczny budynku pozostawia wiele do życzenia i potrzebny jest kosztowny remont.

Decyzja o funkcjonowaniu w jednym obiekcie organizacji pozarządowych zapadła 10 lat temu. Obiekt, w którym wówczas mieścił się Szczecinecki Ośrodek Kultury, został przeznaczony dla stowarzyszeń. Już wtedy stan techniczny obiektu, klatki schodowej, stropów, elewacji, instalacji elektrycznej wymagał dużych nakładów inwestycyjnych. Z programu rewitalizacji obiektów użyteczności publicznej udało nam się wykonać elewację, poprawić dach, opierzenie, ale to wszystko dotyczyło tylko szaty zewnętrznej - wyjaśnia Daniel Rak, Zastępca Burmistrza Szczecinka.

Niestety wnętrze budynku pozostało nietknięte poza parterem, który przygotowano pod wynajem pomieszczeń komercyjnych. Dlatego też ratusz chce najpierw przenieść biura organizacji w inne miejsce, a później podjąć decyzję co dalej. My dzisiaj w obrębie własnej struktury szukamy obiektu, który mógłby odzwierciedlać powierzchniowo i funkcyjnie obiekt przy ulicy Bartoszewskiego 12. Wydaje nam się, że optymalnym i niezagospodarowanym jest obiekt przy ulicy Armii Krajowej, czyli Gimnazjum nr 1. To jest dzisiaj nasza pierwsza przymiarka, będziemy chcieli wysłuchać podpowiedzi i innych opinii, czy to jest właściwy kierunek - dodaje D. Rak, a na pytanie o dalsze losy budynku przy szczecineckim deptaku odpowiada: Zobaczymy czy wyremontować go, czy zostawić w takim stanie i pomyśleć o sprzedaży (...) Decyzja musi być przedyskutowana i znaleźć uznanie w oczach burmistrza i radnych. Na pewno musimy się nad nią pochylić - podsumowuje nasz rozmówca.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: