Szczecinecka obwodnica w budowie

  • KW
  • 2017-04-21 11:47:31
Szczecinecka obwodnica w budowie
  • Foto: TV Gawex

Budowa wschodniego obejścia Szczecinka w ciągu drogi S11 rozpoczęła się na dobre. Na trasie 12-kilometrowej obwodnicy trwają prace związane z usuwaniem krzewów i wyrębem drzew. Natomiast na ulicę Słupską, gdzie będzie zlokalizowany jeden z węzłów "Szczecinek-Śródmieście", wjechały pierwsze ciężkie sprzęty. Jest to największa inwestycja w historii Szczecinka, która pochłonie 323 miliony złotych.

W ramach realizacji inwestycji powstanie 13 obiektów mostowych, cała sieć dróg wspomagających, przepustów czy zbiorników retencyjnych. Aktualnie cały pas, który zajmie szczecinecka obwodnica, przygotowywany jest do przekazania dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rozpoczęły się prace na wysokości Miękowa - informuje Zastępca Burmistrza Szczecinka Daniel Rak. Trwają tam prace związane z wycinką drzew, czyli cały pas, który docelowo będzie zabudowany przez obejście Szczecinka jest przygotowywany do przekazania dla drogowców - dodaje.

Kolejne prace trwają także przy ulicy Słupskiej, gdzie najpierw wycięto drzewa, krzewy i krzaki, a następnie wjechały ciężkie sprzęty i rozpoczęły się tam już pierwsze prace budowlane. Jak zaznacza Daniel Rak przy okazji tej inwestycji pojawił się problem z tamtejszymi ogródkami działkowymi, które właściciele na własną rękę powiększali. Działkowcy z zaniepokojeniem przychodzili do ratusza i pytali o co chodzi. Kiedyś ogrody działkowe tak się rozrosły, że zajęły nie swoje tereny. Dzisiaj w wyniku tej inwestycji uporządkowane zostaną sprawy własnościowe, stąd interwencja działkowców i dopytanie co się dzieje, czyżby obwodnica wchodziła w ogrody działkowe (...) Dziś trzeba skorygować ogrodzenie i część nasadzeń, które są poza granicą własności ogrodów działkowych - wyjaśnia nasz rozmówca.

Generalny wykonawca budowę prowadził będzie w trzech miejscach jednocześnie, dlatego w najbliższym czasie rozpoczną się również prace na drodze krajowej nr 11, w sąsiedztwie byłej Strzelnicy Garnizonowej, na obecnych terenach specjalnej strefy ekonomicznej. Do szczecineckiego ratusza dotarły także informacje związane z terminem zakończenia inwestycji. Pierwotnie mówiło się o wiośnie 2019 roku, jednakże termin ten przesunięto o około 6 miesięcy i sfinalizowanie inwestycji ma odbyć się na jesień 2018 roku.

Więcej informacji na temat budowy szczecineckiej obwodnicy usłyszą Państwo w dzisiejszym wydaniu Szczecineckiego Programu Samorządowego tuż po serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: