Świdwin. Trzy nielegalne automaty do gier zlikwidowane

  • KW
  • 2017-04-21 10:09:16
Świdwin. Trzy nielegalne automaty do gier zlikwidowane
  • Foto: Izba Skarbowa

Przedsiębiorcy prowadzącemu punkt hazardowy pod nazwą „Vegas” marzyło się amerykańskie kasyno. Niestety 3 nielegalne quizomaty będą raczej problemem niż kurą znoszącą złote jajka.

19 kwietnia br. funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego we współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie wyeliminowali z rynku nielegalnych gier hazardowych kolejne 3 automaty do gier, tzw. quizomaty. Tym razem wytypowano do kontroli punkt pod nazwą „Vegas” zlokalizowany w Świdwinie. Na miejscu zabezpieczono również gotówkę w wysokości 2330 zł - informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej.

Zgodnie z nowelizacją ustawy hazardowej (ustawa z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych), która weszła w życie 1 kwietnia 2017 r., podmioty prywatne nie mają możliwości urządzania gier na automatach poza kasynami gier. Nowe przepisy dopuszczają możliwość urządzania gier na automatach w salonach gier, ale wyłącznie takich, które są prowadzone przez państwo (jest to działalność objęta monopolem państwowym). Oznacza to również zakaz posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi w ustawie, np. kasyna, dostawcy, serwisanci).

Świdwin. Trzy nielegalne automaty do gier zlikwidowane

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: