Otwarcie sezonu wodniackiego na Trzesiecku 29 kwietnia

  • KW
  • 2017-04-19 10:50:58
Otwarcie sezonu wodniackiego na Trzesiecku 29 kwietnia
  • Foto: TV Gawex

Długi weekend majowy to od wielu lat czas inauguracji sezonu sportów wodnych na jeziorze Trzesiecko. Temperatury za oknami co prawda jeszcze nie rozpieszczają, ale już od 29 kwietnia fani nart wodnych oraz wakeboardów będą mogli korzystać z wyciągu. Na terenie obiektu trwają właśnie ostatnie prace przygotowawcze.

To bez wątpienia znakomita informacja dla wszystkich fanów sportów wodnych. Po wielu miesiącach oczekiwań, narciarze i wakeboardziści będą mogli powrócić na jezioro Trzesiecko, gdyż już 29 kwietnia kolejny sezon rozpocznie wyciąg do nart wodnych. Oficjalne otwarcie zaplanowane jest na godzinę 10. Już od 1 stycznia operatorem wyciągu do nart wodnych w Szczecinku został Ośrodek Sportu i Rekreacji i właściwie od początku marca przygotowujemy wyciąg do startu sezonu. Trwają prace konserwacyjne tak, aby obiekt bez problemu mógł ruszyć 29 kwietnia - mówi nam Szymon Bibik, Zastępca Dyrektora OSiRu.

Aby uniknąć nieoczekiwanych zdarzeń oraz awarii, od kilku tygodni cała infrastruktura była przygotowywana oraz szczegółowo sprawdzana. Kilka dni temu szczecinecki wyciąg odwiedziła niemiecka firma, która wydała decyzję, że obiekt jest gotowy do użytkowania. Jak zaznacza nasz rozmówca, niebawem odbędą się także odbiory z Poznania, a w międzyczasie wymienione zostały między innymi deski na trybunach i pomoście przy wyciągu.

Nie są jeszcze znane dokładne godziny działania obiektu w poszczególnych okresach. Wszystkie informacje niebawem znajdą się na nowo powstającej stronie internetowej wyciągu. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: