Nowe wozy strażackie dla OSP Gwda Wielka i OSP Wierzchowo oraz budowa remizy w Parsęcku

  • KW
  • 2017-04-18 14:39:32
Nowe wozy strażackie dla OSP Gwda Wielka i OSP Wierzchowo oraz budowa remizy w Parsęcku
  • Foto: TV Gawex / stary pojazd OSP Wierzchowo

OSP Wierzchowo ma powody do radości, gdyż niebawem jednostka ta zostanie wyposażona w nowy wóz strażacki. Jak podkreśla Wójt Gminy Ryszard Jasionas, była to pilna potrzeba, gdyż stary sprzęt swoje już wysłużył. Samorząd gminy złożył w tym celu specjalny wniosek o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Jak informowaliśmy Państwa na początku roku wyposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Szczecinek wymaga gruntownej odnowy, jeśli chodzi o sprzęt pożarniczy, w tym i samochodowy. Dlatego władze samorządu podjęły starania w celu zakupienia nowych wozów strażackich. W tym celu złożono wnioski o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Co chwilę próbujemy nasze jednostki w jakiś sposób doposażać i doszkalać. Udało nam się pozyskać środki finansowe na zakup kolejnego samochodu pożarniczego, tym razem dla jednostki OSP w Wierzchowie. Jest to samochód, który zostanie zakupiony w najbliższym czasie i mamy nadzieję, że w maju będzie użytkowany - wyjaśnia wójt i dodaje, że gmina uzyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości 50% dotacji kosztów kwalifikowanych zakupu środka trwałego.

Nowym pojazdem może poszczycić się także OSP Gwda Wielka, która już użytkuje swój nowy samochód. Wozy te zostały wymienione ze względu na ich wiek oraz stan techniczny, jednak zakup nie obejmuje wyposażenia, gdyż jest ono już na stanie OSP. Mamy ustalony zakup bez wyposażenia. Wyposażenie mamy w samochodach, które aktualnie są eksploatowane - mówi nasz rozmówca.

Niestety w tym roku gmina wyczerpała już limit jeśli chodzi o zakup nowych pojazdów, ale samorząd przymierza się jeszcze do budowy nowej remizy strażackiej w Parsęcku. Aktualnie przygotowywana jest dokumentacja, wyznaczono również lokalizację. Niebawem gmina wystąpi o pozwolenie na budowę i najprawdopodobniej duża część tej inwestycji zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku. Szacowany koszt tego przedsięwzięcia będzie oscylował w granicy pół miliona złotych, jednak dokładna suma będzie znana po ostatecznym zatwierdzeniu projektu.

Nowe wozy strażackie dla OSP Gwda Wielka i OSP Wierzchowo oraz budowa remizy w Parsęcku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: