Złamał przepisy drogowe i kierował pod wpływem narkotyków, których kilogram przewoził w samochodzie

  • KW
  • 2017-04-18 10:17:24
Złamał przepisy drogowe i kierował pod wpływem narkotyków, których kilogram przewoził w samochodzie
  • Foto: KMP Koszalin

Policjanci z koszalińskiej drogówki zatrzymali na DK nr 6 kierowcę pędzącego opla. Mężczyzna nie tylko złamał przepisy drogowe, ale dodatkowo kierował pod wpływem narkotyków, których kilogram przewoził w swoim samochodzie.

Oficer dyżurny z koszalińskiej komendy otrzymał informację, że ulicą Gdańską jedzie kierowca, który łamie przepisy ruchu drogowego. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna jechał z nadmierną prędkością, wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Natychmiast na miejsce skierowany został patrol z koszalińskiej drogówki. W trakcie dojazdu policjanci zauważyli pojazd, który odpowiadał opisowi zgłaszającego. Funkcjonariusze podali sygnały, żeby się zatrzymał i po przejechaniu jeszcze kilkudziesięciu metrów kierowca gwałtownie zahamował.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w  organizmie, które dało wynik negatywny. Jednakże mężczyzna zachowywał się nadal w sposób nienaturalny. Wówczas policjanci dodatkowo sprawdzili, czy nie znajduje się on pod wpływem narkotyków. Tym razem wynik potwierdził podejrzenia mundurowych. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że mężczyzna zażywał marihuanę.

Dodatkowo patrol w trakcie przeszukania całego pojazdu ujawnił w oplu znaczne ilości suszu roślinnego, który ukryty był pod siedzeniami. Zabezpieczony susz kryminalni poddali wstępnym badaniom potwierdzając, że jest to marihuana w łącznej ilości prawie jednego kilograma. Szacunkowa wartość zabezpieczonych narkotyków sięga około 50 tysięcy złotych, a podzielone na porcje dałyby liczbę około tysiąca.

Mundurowi zatrzymali kierowcę, a sprawę kontynuowali kryminalni z koszalińskiej komendy. Po zebraniu przez policjantów niezbędnego materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe trzy miesiące 20-latek spędzi w areszcie. Zgodnie z przepisami ustawy grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.  

info: KMP Koszalin

Złamał przepisy drogowe i kierował pod wpływem narkotyków, których kilogram przewoził w samochodzie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: