Szczecinek będzie jedynym miastem w Polsce z ekstremalną zjeżdżalnią?

  • KW
  • 2017-04-14 13:37:19
Szczecinek będzie jedynym miastem w Polsce z ekstremalną zjeżdżalnią?
  • Foto: youtube.com/Slip N Fly at El Vergel

Czy w mieście powstanie ekstremalna zjeżdżalnia typu Slip N Fly? Taki pomysł ma Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna. Byłby to bez wątpienia niezwykle atrakcyjny obiekt zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów przyjeżdżających nad Trzesiecko w okresie letnim.

Ekstremalne zjeżdżalnie Slip N Fly robią furorę na całym świecie. To doskonała zabawa przede wszystkim dla młodych, spragnionych adrenaliny ludzi. Jak się okazuje, taka atrakcja może powstać w Szczecinku. To najnowsza koncepcja Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, dzięki której Szczecinek byłby pierwszym miastem w Polsce ze zjeżdżalnią typu Slip N Fly. Jest to coś, czego jeszcze w naszym kraju nie ma - zaznacza w rozmowie z nami Mariusz Getka, Prezes SzLOTu. Z pewnością byłaby to atrakcja szczególnie skierowana dla ludzi młodych. Zjeżdżalnia Slip N Fly to bardzo popularny sposób wypoczynku między innymi w USA i Niemczech (...) Rozmawialiśmy z firmą, która zajmuje się tą tematyką, w roku ubiegłym było jedno miasto w Polsce, jednak zrezygnowało z tego pomysłu. My w Szczecinku lubimy nowe wyzwania i przedsięwzięcia - dodaje.

Na razie pomysł jest w bardzo wstępnej fazie. Nie ma jeszcze określonej koncepcji co do tego, jak taka atrakcja miałaby wyglądać i gdzie można ją wybudować. Obecnie jest kilka pomysłów na lokalizację, otwarta jest również kwestia tego, czy zjeżdżalnia byłaby powiązana z jeziorem czy może z zewnętrznym basenem.

Jak mówi nam Prezes SzLOTu Mariusz Getka, zbudowanie takiej zjeżdżalni trwa około 3 miesięcy. Organizacji zależy jednak na tym, by zrealizować tę inwestycje jak najszybciej. W następnym tygodniu odbędzie się spotkanie z firmą, która ma doświadczenie w tematyce zjeżdżalni ekstremalnych. Po spotkaniu będziemy znali więcej konkretów, na razie są to plany - podsumowuje nasz rozmówca.

Czy uważasz, że to ciekawy pomysł i w Szczecinku powinna powstać ekstremalna zjeżdżalnia?

Komentarze (1)

mateusz 2017-04-14 20:13

MAM nadzieję że ten pomysł sie uda, faja atrakcja dla dzieci

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: