''Uwaga - nadwaga'' w ZS nr 1. Darmowy pomiar cukru, ciśnienia oraz zdrowe produkty

  • KW
  • 2017-04-15 20:54:29
''Uwaga - nadwaga'' w ZS nr 1. Darmowy pomiar cukru, ciśnienia oraz zdrowe produkty
  • Foto: TV Gawex

''Uwaga - nadwaga'' – pod taką nazwą zorganizowano w Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku obchody dnia zdrowia. Uczniowie z klasy medycznej przygotowali stoiska, na których można było spróbować zdrowych produktów, a także zbadać sobie cukier, ciśnienie oraz wagę.

W tym roku przy okazji dnia zdrowia uczniowie popularnego ekonomika zorganizowali wydarzenie pod nazwą ''Uwaga - nadwaga''. W ten sposób młodzież chciała zwrócić uwagę na problemy współczesnych młodych ludzi, którzy często nie przywiązują wagi do tego co jedzą. Zaistniała potrzeba porozmawiania z młodzieżą na temat zdrowego trybu życia, do którego zaliczyć możemy sprawność fizyczną i sposób odżywiania (...) Chcemy pokazać, że nie jest to trudne i że wystarczy wyselekcjonować produkty, które ułatwią nam sprawne funkcjonowanie - wyjaśnia Edyta Wojnicz, dyrektor ZS nr 1.

Dzięki tego typu inicjatywom świadomość młodych ludzi w temacie zdrowego odżywiania i dbania o swoje ciało rośnie. W dalszym ciągu jednak jest jeszcze wiele wiedzy do przekazania. W zależności od wieku młodych ludzi i programu, który jest do nich adresowany uważam, że trafia on na podatny grunt (...) Młodzież jest świetnie zorganizowana, ma wiedzę. Dzięki takim akcjom będą umieli wykorzystać to, czego się właśnie dowiadują, po to są spotkania ze specjalistami - mówi nam Izabela Jadwiżyc, promotor zdrowia z PSSE Szczecinek.

Obszerną relację z akcji w Zespole Szkół nr 1 wyemitujemy we wtorek, 18 kwietnia. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: