[WIDEO] Szczecineccy uczniowie chcą zasiąść w poselskich ławach

  • KW
  • 2017-04-15 16:54:55
[WIDEO] Szczecineccy uczniowie chcą zasiąść w poselskich ławach
  • Foto: TV Gawex

Sejm Dzieci i Młodzieży to coroczna akcja pozwalająca uczniom ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski na jeden dzień stać się posłami w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. W takie przedsięwzięcie zaangażowali się w tym roku między innymi uczniowie szczecineckiego Gimnazjum nr 1, którzy w ramach konkursu przeprowadzili z mieszkańcami miasta sondę dotyczącą żołnierzy wyklętych.

Inicjatywa organizowania Sejmu Dzieci i Młodzieży sięga roku 1994. W każdej edycji uczniowie z całej Polski biorą udział w konkursie zorganizowanym przez Kancelarię Sejmu RP we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. W tym roku, uczniowie z Gimnazjum nr 1 postanowili włączyć się w to przedsięwzięcie. W konkursie udział biorą drużyny składające się z dwóch osób. Najlepsze pary przechodzą do następnego etapu, którym jest wyjazd do Warszawy na cztery dni i uczestnictwo w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży -  wyjaśnia Kacper Hemperek biorący udział w konkursie uczeń Gimnazjum nr 1.

Jednym z głównych zadań, jakie stało przed uczestnikami konkursu było przeprowadzenie sondy wśród mieszkańców Szczecinka na temat żołnierzy wyklętych. Wiele uwagi poświęcili również Danucie Siedzikównie, pseudonim Inka. Jak podkreślają zgodnie udział w takich przedsięwzięciach poszerza wiedzę przede wszystkim na temat lokalnej historii. Również nagroda, jaką jest możliwość wzięcia czynnego udziału w tworzeniu polskiego prawa, jest dla tych młodych pasjonatów wielkim przeżyciem oraz spełnieniem marzeń.

Poniżej prezentujemy Państwu zadanie konkursowe - sondę uczniów Gimnazjum nr 1 w Szczecinku: Kacpra Hemperka i Łukasza Skwarcza, która zrealizowana została przy pomocy Telewizji Gawex.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: