Zbycie udziałów w Spółce PKS Szczecinek, edukacja oraz gospodarka nieruchomościami powiatu

  • KW
  • 2017-04-14 10:02:15
Zbycie udziałów w Spółce PKS Szczecinek, edukacja oraz gospodarka nieruchomościami powiatu
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj (13.04) Zarząd Powiatu Szczecineckiego spotkał się na przedświątecznym posiedzeniu. Podczas obrad nie mogło zabraknąć tematów związanych z procesem zbycia udziałów Powiatu Szczecineckiego w spółce PKS Szczecinek, i to one zostały omówione w pierwszej kolejności.

Zdecydowano m.in. o uzupełnieniu memorandum informacyjnego, co może być podstawą do przygotowania lepszej oferty. Warto przypomnieć, iż na wykupienie rzeczonych dokumentów zdecydowały się dwa podmioty. Niezależnie od trwających zabiegów prywatyzacyjnych, wciąż prowadzone są prace nad planem naprawczym dla szczecineckiego przewoźnika - relacjonuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

W punkcie poświęconym edukacji członkowie zarządu zapoznali się m.in. z rocznym rozliczeniem dotacji przekazanych szkołom i placówkom niepublicznym w 2016 roku, informacją o wykorzystaniu środków przyznanych na dofinansowanie doskonalenia zawodowego nauczycieli w roku 2016 oraz ze sprawozdaniem Samorządowej Agencji Promocji i Kultury z realizacji zadań publicznych powiatu szczecineckiego w zakresie kultury i promocji w roku 2016. Wśród wielu spraw związanych z gospodarką nieruchomościami zarząd m.in. przychylił się do wniosku dyrektora Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Oskara Kolberga w Szczecinku, o użyczenie obiektu przy ulicy Artyleryjskiej na czas trwania prac remontowych - mówi P. Rozmus. Przypomnijmy, uczniowie Szkoły Muzycznej edukować się będą w nowym miejscu od początku maja do końca sierpnia. Pisaliśmy o tym w artykule: Szkoła Muzyczna przeprowadzi się do budynku byłej ''budowlanki''. Ponadto zapoznano się ze szczegółowym zestawieniem okresowych przeglądów budynków, budowli i urządzeń w jednostkach organizacyjnych powiatu szczecineckiego.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: