Za podpalenia trafili do aresztu

  • KW
  • 2017-04-13 14:51:02
Za podpalenia trafili do aresztu
  • Foto: KPP Świdwin

Policjanci ze Świdwina zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o podpalenia w małej miejscowości. Pierwszy z nich trafił do policyjnego aresztu już po kilku dniach od zgłoszenia, kolejny niedługo po nim. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił postawić im zarzut - umyślnego zniszczenia mienia poprzez podpalenie powodując szkodę na ponad 250 000 złotych. Sąd zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt.

Do zdarzenia doszło w ostatnim tygodniu marca w Rokosowie gm. Sławoborze. Policjanci uzyskali informację od świdwińskich strażaków o płonącym stogu słomy, a niedługo po tym o kolejnym pożarze, tym razem stodoły. Policjanci ze świdwińskiej komendy zajęli się wyjaśnieniem sprawy. Celem uzyskania informacji czy zdarzenie było podpaleniem, czy nastąpiło z innych przyczyn powołany został biegły sądowy z zakresu ustalania przyczyn powstawania pożarów. Wstępna opinia biegłego jak również ustalenia, które poczynili policjanci wskazywały, że doszło do celowego podpalenia, a odpowiedzialnymi za to mogą być dwaj mieszkańcy niewielkiej miejscowości pod Świdwinem.

Kilka dni od zdarzenia zatrzymani zostali obaj podejrzewani. Trafili do policyjnego aresztu, a świdwińscy funkcjonariusze po zebraniu materiału dowodowego przedstawili 17 i 25-latkowi  zarzut umyślnego zniszczenia mienia poprzez podpalenie. Sprawa trafiła do sądu, gdzie zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo, o znacznym stopniu społecznej szkodliwości, kodeks karny przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności.

info: KPP Świdwin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: