Behemoth, Riverside oraz Illusion będą gwiazdami tegorocznej edycji Materiafest

  • KW
  • 2017-04-13 13:10:32
Behemoth, Riverside oraz Illusion będą gwiazdami tegorocznej edycji Materiafest
  • Foto: http://lionstage.com/

Behemoth, Riverside oraz Illusion będą gwiazdami tegorocznej edycji festiwalu Materiafest. Te zespoły oprócz gospodarzy imprezy, czyli grupy Materia, zaprezentują się mieszkańcom 2 września na placu koncertowym. To bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń dla fanów ciężkiego brzmienia w tej części Polski.

O szóstej edycji festiwalu Materiafest głośno jest od września ubiegłego roku. Wtedy też pojawiły się pierwsze informacje o tym, że w Szczecinku wystąpić ma znany nie tylko w Polsce, ale i na świecie zespół Behemoth. Teraz wiemy już, że oprócz grupy kierowanej przez popularnego Nergala, na szczecineckim placu koncertowym wystąpią również inne cenione zespoły. Największą gwiazdą jak wiadomo będzie zespół Behemoth. Oprócz tego zespołu wystąpią też Riverside i Illusion. To trzy bardzo popularne zespoły różniące się w stylach muzycznych, ale właśnie o to chodzi, aby pokazać cały przekrój muzyki rockowej, rozrywkowej czy deathmetalowej - wyjaśnia nam Łukasz Koczan, zastępca dyrektora SAPiKu.

Występy tak znanych zespołów zapewne przyciągną do Szczecinka wielu fanów z całej Polski i nie tylko. Zainteresowanie już teraz jest bardzo duże, jednak SAPiK planuje dodatkowo szeroką akcję promocyjną, która rozpocznie się niebawem w ogólnopolskich mediach, a także za granicami naszego kraju. Idea festiwalu Materiafest była taka, aby on się rozrastał i finansował z przychodów z biletów, a także by do Szczecinka przyjeżdżali ludzie z zewnątrz - mówi Łukasz Koczan. Przypomnijmy, tegoroczny festiwal Materiafest po raz pierwszy będzie imprezą zamkniętą, odbędzie się na placu koncertowym i będzie biletowany. Cena biletów jest kwestią otwartą, w ciągu miesiąca bilety będą już w sprzedaży i wtedy ustalona zostanie ich cena. Na czas trwania festiwalu plac koncertowy zostanie ogrodzony i zasłonięty z każdej strony, także aby móc oglądać widowisko będzie trzeba nabyć bilet i przejść przez strefę bezpieczeństwa - informuje nasz rozmówca.

Warto dodać, że koncert w Szczecinku dla zespołu Behemoth będzie jedynym występem w 2017 roku w Polsce.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: