Remont kościoła w Drawieniu i wieży kościoła pw. NNMP w Szczecinku z ministerialnym dofinansowaniem

  • KW
  • 2017-04-12 14:26:23
Remont kościoła w Drawieniu i wieży kościoła pw. NNMP w Szczecinku z ministerialnym dofinansowaniem
  • Foto: TV Gawex

Dwa zabytkowe kościoły zlokalizowane na terenie powiatu szczecineckiego otrzymały wsparcie finansowe z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wykonanie remontów.

Jak informuje Poseł na Sejm RP Małgorzata Golińska, dofinansowanie udało się uzyskać na etapie odwołań. Dopiero wtedy uznano racje przedstawiane przez wnioskodawców z gminy Szczecinek i z miasta Szczecinek. Przyznano trochę niższe kwoty, ale myślę, że każda złotówka w przypadku tak pilnych remontów jest potrzebna - mówi poseł, która zaznacza, że wspiera takie inicjatywy, dlatego też w ministerstwie wstawiła się za przyznaniem dofinansowania na ww. inwestycje.

Wsparcie z ministerstwa w wysokości 50 tysięcy złotych na remont frontu wieży kościoła otrzymał kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, natomiast 30 tysięcy złotych wspomoże kościół filialny pw. Matki Boskiej Różańcowej w Drawieniu - wykonany zostanie tam pierwszy etap zadania związanego z konserwacją elewacji kościoła.

Komentarze (1)

Nick 2017-04-14 06:51

PO co konserwować elewację, gdy krokwie są spróchniałe, a sam projekt remontu to koszt 50 tysięcy. Jakie to polskie - kościół może się zawalić, a władza wydaje nasze pieniądze na remont elewacji!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: