Złocieniec. Napadł z nożem na starszą kobietę i zabrał jej torebkę

  • KW
  • 2017-04-12 08:34:04
Złocieniec. Napadł z nożem na starszą kobietę i zabrał jej torebkę
  • Foto: TV Gawex

Wspólnie działania policjantów z Czaplinka i Złocieńca doprowadziły do zatrzymania sprawcy rozboju. 25- latek miał też przy sobie narkotyki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, teraz najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z Komisariatu Policji w Złocieńcu otrzymali  pod koniec marca zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w przejściu podziemnym na dworcu kolejowym. Sprawca wykorzystując podeszły wiek swojej ofiary, zagroził kobiecie nożem, po czym zabrał jej torebkę. Pomimo odważnej, obywatelskiej postawy świadka zdarzenia, który podjął próbę ujęcia przestępcy, sprawcy udało się zbiec.

Sprawca niedługo jednak cieszył się wolnością. Złocienieccy funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą ustalili, że czynu tego mógł dokonać 25-letni mieszkaniec gminy Czaplinek. Okazało się jednak, ze przestępca opuścił swoje miejsce zamieszkania i pozostaje w ukryciu - relacjonuje st. asp. Maciej Zieliński z KPP Drawsko Pomorskie. Funkcjonariusze ze Złocieńca podjęli zatem współpracę z kolegami z czaplineckiego komisariatu i wymienili się wiedzą na temat mężczyzny. Współpraca w pełni opłaciła się - wizyta policjantów w kryjówce 25-latka była dla niego niespodzianką. Dowodem na pełne zaskoczenie przestępcy był fakt znalezienia przy zatrzymanym narkotyków.

Sprawca usłyszał już zarzuty. Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za rozbój z użyciem noża kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nie krótszą od lat 3. O ostatecznym wymiarze kary zdecyduje sąd - podsumowuje st. asp. Maciej Zieliński.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: