Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Reprezentacja SOSW na podium

  • KW
  • 2017-04-11 13:11:57
Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Reprezentacja SOSW na podium
  • Foto: SOSW

31.03-2.04.2017 ekipa pływaków z Gimnazjum nr 4 ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Szczecinku startowała w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem” w Lublinie. W mistrzostwach uczestniczyły zespoły 11 województw.

Uczniowie SOSW: Karolina Kwiecień, Magdalena Kwiecień, Katarzyna Zwolińska, Kacper Kowalski, Kamil Witulski oraz Kacper Wandyszewski z SOSW Police reprezentowali województwo zachodniopomorskie. W zażartej rywalizacji nasi pływacy zdobyli: Kacper Wandyszewski medal złoty na 50 m stylem grzbietowym mężczyzn, Magdalena Kwiecień medal srebrny na 50 m stylem klasycznym kobiet, Karolina Kwiecień medal brązowy stylem dowolnym kobiet na 50 m, Katarzyna Zwolińska medal brązowy stylem grzbietowym  kobiet na 50 m.

Sztafeta w składzie: Kamil Witulski, Kacper Kowalski, Kacper Wandyszewski i Katarzyna Zwolińska zdobyła brąz w starcie 4 razy 50 m. Opiekunem i trenerką reprezentacji ze Szczecinka była Krystyna Szwedziak. Koledzy i koleżanki z SOSW witali z podziwem zwycięski zespół  gratulując odniesionych sukcesów. Nasi sportowcy korzystając z okazji oprócz zmagań sportowych odbyli lekcję historii i patriotyzmu w terenie. Odwiedzili Obóz Zagłady na Majdanku oraz zwiedzili Zamek Królewski i lubelską starówkę.

info:  K. Szwedziak, A. Grobelna-Sochaj

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: