Około 200 osób wzięło udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

  • KW
  • 2017-04-10 11:52:33
Około 200 osób wzięło udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej
  • Foto: TV Gawex

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się Ekstremalna Droga Krzyżowa, która odbyła się w nocy z piątku na sobotę w Szczecinku. Z 221 osób zapisanych na to wydarzenie, większość z nich wyruszyła w trasę, która liczyła sobie 44 kilometry. Uczestnicy najpierw wzięli udział we mszy świętej w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a następnie o godzinie 19 ruszyli w drogę.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to ponad 40-kilometrowa, nocna, piesza wędrówka wiodąca przez konkretną trasę, na której znajdują się poszczególne stacje drogi krzyżowej. Jej celem jest zbliżenie się do Boga i przemyślenie swojego dotychczasowego życia w ciszy i samotności. W miniony piątek (07.04) takie wydarzenie po raz pierwszy zorganizowano w Szczecinku. Uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wyruszyli spod parafii mariackiej. Przewidziano 14 stacji rozmieszczonych na trasie. Uczestnicy zatrzymywali się na stacjach i samotnie lub w małych grupach dokonywali rozważań - mówił Michał Piaseczny, propagator idei Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.  Zanim uczestnicy wyruszyli w trasę, najpierw wzięli udział w mszy świętej. Każdy miał ze sobą krzyż, który najczęściej wykonany był z gałęzi drzew. Oprócz tego osoby biorące udział w Drodze Krzyżowej otrzymały mapki i szczegółową rozpiskę trasy. Największym utrudnieniem było jednak to, że trasę pokonywać trzeba było w nocy.

Zakończenie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej miało miejsce przy Parafii św. Krzysztofa na ulicy Słowiańskiej. Po wielogodzinnej wędrówce do celu dotarła połowa uczestników. Relacja z wydarzenia już dzisiaj (10.04) w serwisie informacyjnym TV GAWEX Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: