Finał powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-04-07 15:31:38
Finał powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
  • Foto: TV Gawex

Dziś (07.04) w siedzibie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku odbył się kolejny finał powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Tak jak w latach ubiegłych hasło przewodnie brzmiało: „Młodzież zapobiega pożarom”. Jego celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką związaną z pożarnictwem, popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W turnieju wzięła udział młodzież w trzech grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych.  Zadaniem uczestników było wykazanie się obszerną wiedzą odnośnie m.in. przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. 
Oto laureaci:


I. Szkoła podstawowa:
1) Nela Braniewicz
2) Hubert Rudy
3) Szymon Wojtów


II. Gimnazjum:
1) Jakub Olejniczak
2) Maciej Partyka
3) Hubert Smółka


III. Szkoła ponadgimnazjalna:
1) Maciej Januszkiewicz 
2) Krystian Kwiatkowski 
3) Aleksandra Węcławska 


Nagrody najlepszym uczestnikom wręczyli Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis,  Komendant Powiatowy Straży Pożarnej Adam Serafin i Sekretarz Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Szczecinku Waldemar Żelazowski. Zwycięzcy będą teraz musieli wykazać się swoją wiedzą na szczeblu wojewódzkim.
 

Info. P.Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: