Finał konkursu "Bieg po Indeks" w Koszalinie

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-04-07 15:26:59
Finał konkursu "Bieg po Indeks" w Koszalinie
  • Foto: TV Gawex

30 uczniów dobiegło do mety kolejnej edycji „Biegu po indeks”, organizowanego przez Politechnikę Koszalińską oraz Miasto Koszalin. Dzisiaj w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyła się gala finałowa, podczas której wręczono nagrody najlepszym uczniom oraz podziękowania dla nauczycieli i dyrektorów szkół, których podopieczni zostali finalistami. 

To była już 21 pierwsza edycja „Biegu po Indeks”, który dzisiaj zakończył się w Koszalinie. Do konkursu, którego celem jest promowanie nauk ścisłych, zgłosiło się przeszło 500 kandydatów z różnych rejonów Polski. Ostatecznie, w finale konkursu, który odbył się w miniony piątek, zadania rozwiązywało około 200 uczniów. 

W pierwszym etapie uczestnicy zawiązywali zadania w platformie e-learningowej, drugi etap to już test jednokrotnego oraz wielokrotnego wyboru. Na tej podstawie typowani byli uczniowie, którzy wystartowali w finale. Tam musieli rozwiązać zadania na poziomie rozszerzonej matury. Z finałowej części konkursu wyłoniliśmy 30 laureatów. - mówi nam prof. nadzw. dr hab. inż. Tomasz Królikowski, Przewodniczący Kapituły Organizacyjnej Konkursu. 

Wszyscy laureaci nagrodzeni zostali dyplomami, pucharami oraz drobnymi upominkami. Dla trójki najlepszych przygotowano nagrody finansowe, a szkoły otrzymały drukarki 3d. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Jan Szumilas z Gdańska, drugi był Szymon Żebrowski z Gdyni, a podium uzupełnił Witold Bazela z Włocławka. Jak podkreślali organizatorzy konkursu, Politechnika Koszalińska z otwartymi ramionami czeka na laureatów „Biegu po Indeks”, a dla najlepszej trójki są już nawet przygotowane stypendia. 
 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: