Oficjalne otwarcie budynku mieszkalnego przy ul. Polnej w Szczecinku

  • KW
  • 2017-04-05 13:12:18
Oficjalne otwarcie budynku mieszkalnego przy ul. Polnej w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Realizowana od października 2015 roku do marca 2017 roku inwestycja przebudowy budynku koszarowego na budynek mieszkalny wielorodzinny w Szczecinku przy ulicy Polnej 30 dobiegł końca. W środę, 4 kwietnia, oficjalnie otwarto nowy obiekt, w którym powstało 25 mieszkań komunalnych. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 4 miliony złotych brutto i został sfinansowany z budżetu Miasta Szczecinek oraz z banku Gospodarstwa Krajowego.

Przebudowa koszarowca to kolejna inwestycja zmierzająca do całkowitego zagospodarowania terenu byłych koszar wojskowych. Do chwili obecnej spółka ZGM-TBS w Szczecinku wybudowała na tym terenie dwa budynki w formule deweloperskiej oraz dwa w formule TBS wraz z kompleksem garaży i placem zabaw. Stan budynku przed remontem pozostawał wiele do życzenia, wewnętrzne rozmieszczenie pomieszczeń nie miało wiele wspólnego z mieszkalnictwem wielorodzinnym, dlatego przed projektantami i wykonawcami stanęło nie lada wyzwanie, aby stworzyć miejsce przyjazne mieszkańcom.

Przebudowa realizowana była w okresie od października 2015 do marca 2017. W budynku czterokondygnacyjnym powstało 25 mieszkań: 1, 2 i 3 pokojowych o kubaturze od ok. 30 do 70 m2, w tym jedno znajdujące się na parterze przystosowane dla osoby niepełnosprawnej. Przy budynku znajduje się również kompleks garaży, plac zabaw oraz teren zielony. Mieszkania zostały częściowo wyposażone w średnim standardzie, przede wszystkim w urządzenia sanitarne, sprzęt kuchenny oraz instalacje. 

Budynek został przeznaczony na cele komunalne - zamieszkają w nim rodziny, które zostaną przekwaterowane z budynków, przeznaczonych w całości na socjalne, a do nich wprowadzą się rodziny oczekujące na przydział lokali socjalnych. Podejmowane w tym zakresie działania znajdują oparcie w prawie miejscowym, jakim jest uchwała Rady Miasta Szczecinek w sprawie „Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Miasta Szczecinek”.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 4.129.632,93 zł brutto. Inwestycja została sfinansowana z budżetu Miasta Szczecinek z dofinansowaniem zadania z banku Gospodarstwa Krajowego w ramach wspierania tworzenia lokali socjalnych (uwolnionych ze starego zasobu).

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: