Barwiccy parafianie wspominają swojego zmarłego proboszcza

  • KW
  • 2017-04-05 11:50:52
Barwiccy parafianie wspominają swojego zmarłego proboszcza
  • Foto: TV Gawex

Od poniedziałku (3 kwietnia) w barwickiej Izbie Muzealnej oglądać można wystawę pod nazwą "In memoriam. Ksiądz Krzysztof Ziemnicki w pamięci parafian". Jest to zbiór fotografii ukazujących byłego proboszcza parafii w Barwicach, który w 2014 został brutalnie pobity, wskutek czego zmarł 11 miesięcy później. Zdjęcia pochodzą z prywatnych zbiorów mieszkańców.

Ksiądz Krzysztof Ziemnicki to niezwykle ważna postać dla społeczeństwa Barwic. Proboszcz, który przez 15 lat sprawował swoją posługę w parafii, 3 listopada 2014 padł ofiarą bestialskiego pobicia przez włamywaczy. Ksiądz po ciężkich operacjach zmarł po 11 miesiącach, 3 października 2015. Mieszkańcy Barwic, aby uczcić jego pamięć, w Ośrodku Kultury i Turystyki przygotowali specjalną wystawę fotograficzną.

Na fotografiach, które mieszkańcy Barwic znaleźli w swoich prywatnych zbiorach, zobaczyć można Księdza Ziemnickiego zarówno udzielającego sakramentów świętych, jak i odpoczywającego, rozmawiającego z parafianami. Co cechowało te zdjęcia to fakt, iż na wszystkich był on uśmiechnięty i pełny życia. Wystawę oglądać można do końca kwietnia.

Więcej na temat wystawy i samego Księdza Ziemnickiego dowiedzą się Państwo oglądając program lokalny TV GAWEX w piątek, 7 kwietnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: