Udany występ bobolickiej Olimpii w Finale Wojewódzkim Tymbarka

  • KW
  • 2017-04-05 07:55:29
Udany występ bobolickiej Olimpii w Finale Wojewódzkim Tymbarka
  • Foto: UKS Olimpia Bobolice

We wtorek 4 kwietnia 2017r. zespół UKS Olimpia Bobolice wystąpił w Finale Województwa Zachodniopomorskiego Ogólnopolskiego Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U10 chłopców.

W gronie 24 zespołów boboliccy zawodnicy zostali sklasyfikowani na IX miejscu, co należy uznać za duży sukces zespołu. Ekipa Olimpii wystąpiła w składzie Sergiusz Staszewski, Adrian Jastrowski, Mateusz Serowski, Tymoteusz Skiba ( kapitan zespołu), Tobiasz Skiba, Oliwier Subzda, Anatol Worońko, Oliwier Żebrowski, Patryk Zdanowski, Hubert Zimnicki i Jakub Kościołowski. Trener Henryk Kowalski.

W pierwszym meczu grupowym nasi zawodnicy zmierzyli się z UKS Orzeł 2000 Wałcz i po wyrównanej grze przegrali 0:1. Bramkę straciliśmy w ostatniej minucie spotkania w bardzo niecodziennej sytuacji. Po podaniu od naszego zawodnika bramkarz nie trafił czysto w piłką, a ta, pomimo szybkiej próby naprawienia błędu, minimalnie przekroczyła linię bramkową. Należy podkreślić, że piłkarze z Wałcza zostali Mistrzami Województwa i wystąpią w Finale Ogólnopolskim na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

W drugim meczu z SP 4 Barlinek trener Henryk Kowalski desygnował do gry wszystkich zawodników. Pomimo ambitnej postawy przegraliśmy mecz 1:5, a bramkę honorową strzelił Hubert Zimnicki. Natomiast ostatnie spotkanie grupowe z SP Resko było popisem strzeleckim naszych zawodników. Po czterech bramkach Tymka Skiby oraz po jednej Mateusza Serowskiego i Tolka Worońko wygraliśmy 6:2.

Tradycyjnie turniej finałowy w Szczecinku był profesjonalnie przygotowany, mecze odbywały na świetnie przygotowanych murawach przy oprawie godnej największych światowych turniejów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i torby z prezentami. Był ciepły poczęstunek, napoje i stoisko z gadżetami reprezentacji Polski.

Na turnieju spotkaliśmy naszą wychowankę Klaudię Saganowską, która jest obecnie trenerką zawodniczek U10 UKS Victoria SP2 Sianów. Podopieczne Klaudii dopiero w finale uległy Olimpii Szczecin 0:1 i nie udało się im powtórzyć ubiegłorocznego zwycięstwa. Niemniej gratulujemy Klaudii sukcesu oraz życzymy wszystkiego dobrego i szczęśliwego „rozwiązania”.

info: UKS Olimpia Bobolice

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: