O tym jak jajko pisanką zostało - wielkanocne przedstawienie w Przedszkolu Tęcza

  • KW
  • 2017-04-04 12:49:40
O tym jak jajko pisanką zostało - wielkanocne przedstawienie w Przedszkolu Tęcza
  • Foto: TV Gawex

Wprawdzie do Świąt Wielkanocnych pozostało jeszcze trochę czasu, to dzieci z Przedszkola Tęcza w Szczecinku nie próżnują i już dziś zaprosiły gości na wyjątkowe przedstawienie związane ze zbliżającymi się świętami.

Przedstawienia tematyczne związane z uroczystościami państwowymi oraz świętami to już tradycja w Przedszkolu Tęcza. Dzieci wraz ze swoimi opiekunkami wykorzystują każdą nadarzającą się okazję do tego, aby zaprezentować szerszej publiczności nie tylko swoje umiejętności aktorskie, ale również ważne przesłania związane z różnymi świętami. Nie inaczej było i tym razem. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, przedszkolaczki z grupy ''Tęczowe Skrzaty'' przygotowały wyjątkowe przedstawienie mówiące właśnie o tym, jak jajko pisanką zostało. Oprócz partii mówionych, w przedstawieniu były także wesołe piosenki i przepiękne, kolorowe kostiumy – wszystko nawiązujące do tradycji wielkanocnych pisanek. ''Tęczowe Skrzaty'' przypomniały zgromadzonym gościom na widowni także o tradycji śmingusa-dyngusa. Nie zabrakło życzeń wielkanocnych, które pięknie zakończyły całe przedstawienie. Na widowni poza rodzicami i najbliższymi zasiedli także uczniowie Gimnazjum nr 2 - jak się okazuje niektórzy to wychowankowie tej placówki.

Po zakończonym przedstawieniu goście zostali zaproszeni na zajęcia otwarte połączone z warsztatami, na których wspólnie ze swoimi pociechami mogli stworzyć własnoręcznie wielkanocną pisankę, oczywiście przy słodkim poczęstunku.

Poniżej fotogaleria z wydarzenia, natomiast relację wideo zobaczą Państwo we wtorkowym wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: