Dwa mandaty karne po 1000 złotych i dwa motocykle zabezpieczone na policyjnym parkingu

  • KW
  • 2017-04-04 11:17:31
Dwa mandaty karne po 1000 złotych i dwa motocykle zabezpieczone na policyjnym parkingu
  • Foto: KPP Szczecinek

Dwa mandaty karne o łącznej wartości 1000 zł i dwa motocykle zabezpieczone na policyjnym parkingu - to efekt niebezpiecznej i brawurowej jazdy dwóch młodych mieszkańców Szczecinka i okolic.

W minioną sobotę na jednym z osiedli domków jednorodzinnych w Szczecinku dzielnicowy po służbie zatrzymał dwóch motocyklistów, którzy już od dłuższego czasu nie zważając na przepisy ruchu drogowego i dopuszczalną prędkość 30km/h jeździli z nadmierną prędkością, stwarzając w ten sposób zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Interweniujący dzielnicowy skontaktował się z dyżurnym szczecineckiej jednostki, który na miejsce wysłał patrol ruchu drogowego. Policjanci za popełnione wykroczenia nałożyli na motocyklistów mandaty karne o łącznej wartości 1000 zł. Ponadto podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że jeden z motocykli marki Honda figuruje jako utracony na terenie Niemiec. Pomimo faktu posiadania przez właściciela motocykli umowy kupna sprzedaży pojazdy zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu - relacjonuje mł. asp. Anna Matys z KPP w Szczecinku i zaznacza, że teraz śledczy ze szczecineckiej jednostki będą wyjaśniać w jakich okolicznościach 23-letni mieszkaniec gminy Szczecinek wszedł w posiadanie motocykla, który figuruje jako utracony.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: