Za 18 dni Bieg Osińskiego, zgłoszonych ponad 400 biegaczy

  • KW
  • 2017-04-04 10:29:32
Za 18 dni Bieg Osińskiego, zgłoszonych ponad 400 biegaczy
  • Foto: TV Gawex

Jedynie 18 dni pozostało do największej imprezy biegowej, jaka odbywa się od 1982 roku w Szczecinku. Mowa tu oczywiście o 34. Biegu Ulicznym - memoriale Winanda Osińskiego, biegacza długodystansowego, maratończyka, pierwszego w historii olimpijczyka Ziemi Szczecineckiej. Na liście osób zgłoszonych widnieje 414 osób między innymi ze Szczecinka, Bornego Sulinowa, Poznania, Koszalina, Świdwina czy Warszawy.

Bieg Osińskiego to impreza rozgrywana w wielu kategoriach. Punktem kulminacyjnym jest oczywiście bieg główny, który wystartuje o godzinie 13:00, ale oprócz tego, jak co roku, odbędą się także biegi dla młodzieży w różnych kategoriach wiekowych oraz dla najmłodszych, którzy pobiegną ze swoimi rodzicami. Limit miejsc w biegu głównym wynosi 700 biegaczy, natomiast na ten moment zarejestrowało się ponad 400 uczestników. Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową www.bieg.szczecinek.pl i trwać będzie aż do dnia zawodów.

Trasa 10-kilometrowego biegu również w tym roku ulegnie zmianie. Biegacze wystartują przy rondzie św. Katarzyny Aleksandryjskiej i pobiegną ulicami Piłsudskiego, 28-go Lutego, Wyszyńskiego, skręcą w ulicę Powstańców Wielkopolskich, Ordona, Parkową, Kościuszki, Jasną i ulicami Ordona i Mickiewicza dotrą na Stadion Miejski im. Czesława Kazimierza Lisa przy ulicy Piłsudskiego. Poniżej prezentujemy mapkę z trasą:

Każdy z biegaczy otrzyma pamiątkowy medal oraz koszulkę, które prezentujemy na zdjęciu powyżej. Tradycją lat ubiegłych organizatorzy przygotowali także wartościowe nagrody dla najlepszych biegaczy, a także upominki na loterię, w której udział wezmą wszyscy startujący. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: