Szczecinek zaświecił się na niebiesko

  • KW
  • 2017-04-02 20:29:02
Szczecinek zaświecił się na niebiesko
  • Foto: TV Gawex

Szczecinek i tysiące innych miejsc w Polsce rozświetliły się dzisiaj, 2 kwietnia, kolorem niebieskim. Wszystko za sprawą Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który także nad Trzesieckiem po raz kolejny został zorganizowany przez Klub Rodziców Dzieci z Autyzmem JiM.

Akcja rozpoczęła dzisiaj o godzinie 9:00 wspólnym, niebieskim, 5-kilometrowym biegiem. Biegacze spotkali się w parku różanym skąd wyruszyli w trasę. Do wspólnego biegania dołączyło się bardzo dużo osób w różnym wieku, mieszkańców Szczecinka i okolicznych miejscowości. Następnie w ramach obchodów Światowego Dnia Autyzmu zaproszono wszystkich do kina Wolność na film ''Życie Animowane'' oraz na piknik integracyjny ''Jaś i Małgosia na niebiesko''. Piknik odbył się na ulicy Klasztornej organizatorzy zapewnili szereg atrakcji - były gry i zabawy integracyjne, prelekcje, konsultacje specjalistyczne czy poczęstunek.

Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym. To ogromny problem społeczny, który dotyka tysiące dzieci w całej Polsce. Dlatego też Fundacja JiM po raz kolejny zorganizowała kampanię społeczną „Polska na niebiesko”. To wydarzenie jest największą taką akcją w naszym kraju, mającą na celu podniesienie świadomości o autyzmie. W Szczecinku z każdym rokiem Światowy Dzień Świadomości Autyzmu nabiera coraz większego rozmachu. W tym roku szczecinecki oddział Klubu Rodziców Dzieci z Autyzmem JiM mógł ponownie liczyć w organizacji tego wydarzenia na wsparcie wielu stowarzyszeń, instytucji i osób prywatnych.

Relacja z wydarzenia już w poniedziałek (3 kwietnia) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: