Koncertowali i licytowali na rzecz leczenia i diagnostyki Renaty Kasprzyk

  • KW
  • 2017-04-02 09:46:00
Koncertowali i licytowali na rzecz leczenia i diagnostyki Renaty Kasprzyk
  • Foto: TV Gawex

1 kwietnia o godz. 17:00 w Budynku Kulturalno-Oświatowym w Bornem Sulinowie odbył się koncert charytatywny dla wieloletniej pracownicy firmy Gawex Media Renaty Kasprzyk, która teraz zmaga się z ciężką chorobą.

Organizatorami sobotniego wydarzenia byli: Stowarzyszenie „Stacja Kultura” w Bornem Sulinowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie. Na scenie podziwiać mogliśmy takich muzyków jak HERMANOWSKA SHOW - wiolonczelowy duet sióstr Aleksandry i Zuzanny Hermanowskich, Marcina Naruszewicza - tenora operowego, Kamilę Michałkiewicz - prezentującą repertuar muzyki pop we własnej interpretacji wokalnej czy uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. O. Kolberga w Szczecinku. Oprócz tego swoje zdolności akrobatyki sportowej zaprezentowały Maya Bartoszek i Liwia Stańczykowska - wielokrotne mistrzynie Polski. 

Pomiędzy występami muzyków odbywały się licytacje przedmiotów i kuponów na usługi, przekazane przez darczyńców. Wśród nich można było nabyć między innymi przepyszny tort, kolację dla dwóch osób, biżuterię, dzień z osobistą stylistką, pedicure SPA czy też koszulki i obrazy. Nie zabrakło również kawiarni z pysznymi, domowymi ciastami, kąciku zabaw dla dzieci, loterii fantowej i fotobudki.  

Renia Kasprzyk od prawie trzech lat choruje na jedną z najgorszych chorób na Ziemi. Jest to nowotwór złośliwy, w tej chwili po przerzutach. Po ciężkiej i wyczerpującej walce, jakiś czas temu w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie, Renia dowiedziała się, że już nie będzie leczona, bowiem leczenie nie przyniosło "pożądanego" rezultatu i dalsza jego kontynuacja dostępnymi metodami tego rezultatu również nie przyniesie. W rachubę wchodzi jedynie leczenie objawowe i paliatywne. Jej rodzina jednak nie chce złożyć broni, gdyż jak mówi, nadzieja umiera ostatnia i podjęła już kroki do ewentualnego leczenia Renaty innymi metodami - w Niemczech (Monachium) lub Hiszpanii (Barcelona). Wiadomo, że do tego są potrzebne ogromne środki finansowe, dlatego też suma zebrana dla Renaty podczas koncertu charytatywnego zostanie w całości przekazana na jej leczenie i diagnostykę. 

Relacja z wydarzenia w poniedziałek (03.04) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Fotobudka 2017-04-03 08:49

Super, jak fotobudki są podczas takich akcji. Brawo!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: