''Myśl globalnie, działaj lokalnie'' - XXVII Rajd Ekologiczny w Grzmiącej

  • KW
  • 2017-04-01 14:50:50
''Myśl globalnie, działaj lokalnie'' - XXVII Rajd Ekologiczny w Grzmiącej
  • Foto: TV Gawex

W dniach 31.03. - 02.04. w ZS w Grzmiącej 13 Czarny Szczep im. Zawiszy Czarnego w Szczecinku organizuje XXVII Rajd Ekologiczny, skierowany do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz harcerzy. Bierze w nim udział około 100 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych z Hufca Szczecinek.

Jak zaznacza Aleksandra Koba z-ca komendanta rajdu, program wydarzenia jest opracowany w myśl zasady - ''Myśl globalnie, działaj lokalnie'' i ma na celu wzbudzenie odpowiedzialności młodych ludzi za środowisko, w którym żyją oraz zwrócenie uwagi na to, że nawet codzienne czynności mają globalne znaczenie.

Dla uczestników wydarzenia zostały przygotowane trasy o różnych poziomach trudności, podczas których rozwiązują oni zadania merytoryczne i sprawnościowe, przybliżające im tematykę ekologii i ochrony środowiska w Polsce oraz na świecie. Pierwszego dnia w rajdzie wzięło udział kilkadziesiąt osób ze szczecineckich szkół (nienależących do ZHP), pokonali oni trasę z niższym poziomem trudności. Podczas drugiego dnia zmierzą się ze sobą patrole składające się z około 10 osób, tym razem harcerzy - oni również pokonają przygotowaną wcześniej trasę, ze zwiększonym poziomem trudności - wyjaśnia Aleksandra Koba. 

Dodatkowo harcerze podczas trzydniowego wydarzenia mają szansę uczestniczyć w warsztatach poprowadzonych przez specjalistów w dziedzinie ekologii. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

Relacja z wydarzenia niebawem w TV Gawex. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: