Na placu Wolności zamiast małych platanów będą duże

  • KW
  • 2017-03-31 10:28:10
Na placu Wolności zamiast małych platanów będą duże
  • Foto: TV Gawex

Kilka dni temu ze szczecineckiego placu Wolności zniknęły zasadzone w minionym roku drzewa - platany. Okazały się one być za małe dlatego też w piątek (31.03) w ich miejsce pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej zasadzili nowe, również platany, jednak znacznie większe i bardziej pasujące do wyremontowanego centrum miasta.

Remont centrum miasta w Szczecinku trwa od marca ubiegłego roku. Wtedy też z tego terenu usunięto całą zieleń, w tym między innymi dwa, historyczne drzewa zlokalizowane pod budynkiem ratusza. Pod koniec października plac ponownie się zazielenił, gdyż zgodnie z planami zasadzone zostały tam drzewka - platany. Jak informuje nas Tadeusz Chruściel, Wiceprezes PGK Szczecinek, zasadzone w okresie późnej jesieni drzewka były za małe, dlatego postanowiono w ich miejsce posadzić te same, lecz znacznie większe. Natomiast platany, które wcześniej rosły na placu nie zmarnowały się, lecz zostały przesadzone na skarpę przy ulicy Wyszyńskiego. Wydaje mi się, że naprawdę wyglądają całkiem fajnie. Tam brakowało czegoś jeszcze i oprócz krzewów, które tam rosną, wprowadzenie platanów wzbogaciło ten odcinek - mówi nam T. Chruściel z PGK. Przypomnijmy, na placu Wolności, ulicy Zamkowej i ulicy Bartoszewskiego łącznie pojawią się 32 platany. Oprócz tego planowane są nasadzenia krzewów, pnączy i bylin.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej będzie odpowiedzialne za zieleń i porządek na nowo wyremontowanym placu i deptaku. W związku z tym spółka planuje zakup nowej zamiatarki, która pozwoli na utrzymanie w bardzo dobrym stanie nawierzchni granitowej. Nowa maszyna pojawi się w Szczecinku najprawdopodobniej w okresie letnim. Teraz spółka jest na etapie przygotowywania dokumentacji i organizacji przetargu.

Na placu Wolności zamiast małych platanów będą duże

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: