Koszalińscy przedsiębiorcy apelują do Premier Szydło ws. dróg S6 i S11

  • KW
  • 2017-03-30 13:46:43
Koszalińscy przedsiębiorcy apelują do Premier Szydło ws. dróg S6 i S11
  • Foto: TV Gawex

Cztery organizacje gospodarcze zrzeszające przedsiębiorców z terenu Pomorza Środkowego zorganizowały wczoraj (29.03) w jednym z koszalińskich hoteli konferencję prasową dotyczącą dróg S6 oraz S11. Przedstawiciele tych organizacji przeczytali treść listu wysłanego do Premier Beaty Szydło, w którym wyrażają swój niepokój opóźnieniami i zmianami planów organów rządzących w sprawie realizacji tych drogowych inwestycji.

Trasa S6 ze Szczecina do Gdańska oraz S11, z Katowic poprzez Poznań aż do Koszalina i Kołobrzegu – to drogi, które są kluczowe dla rozwoju miasta Koszalin i Pomorza Środkowego. W związku ze zmianami planów Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa koszalińscy przedsiębiorcy zdecydowali się wysłać wspólne pismo do Premier Beaty Szydło, w którym apelują o przyjrzenie się tej sprawie. Po raz pierwszy wszystkie organizacje zrzeszające przedsiębiorców i działające na terenie Pomorza Środkowego, czyli Zrzeszenie Kupców i Przedsiębiorców, Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa, Północna Izba Gospodarcza oraz Business Centre Club spotkały się, aby przedstawić wspólne stanowisko. Chcemy zakomunikować jak ważne jest dokończenie drogi S6 od Szczecinka do Gdańska, a z drugiej strony szybka realizacja drogi S11 -  mówi nam Roman Biłas, Prezes PIG Koszalin.

To nie pierwszy list, jaki przedsiębiorcy z Koszalina wysłali do Premier Szydło. Niestety, odpowiedź na pismo z października 2016 roku nie była satysfakcjonująca, dlatego też postanowiono nie odpuszczać tego bardzo ważnego tematu i napisać po raz kolejny. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że budżet Państwa ma swoje ograniczenia. Uważamy jednak, że rozwój infrastruktury komunikacyjnej należy do tych inwestycji, które stymulują gospodarkę w sposób trwały, przynosząc w dłuższym okresie korzyści wielokrotnie przekraczające poniesione wydatki. To nie jest wyłącznie interes Pomorza Środkowego - czytamy w liście wysłanym do Premier Beaty Szydło.

Członkowie organizacji liczą, że ich pismo będzie dla Premier sygnałem determinacji lokalnych środowisk gospodarczych i kolejnym argumentem za podjęciem decyzji skutkujących niezakłóconym procesem budowy trasy S6  i nieodległego w czasie wybudowania trasy S11.

Poniżej prezentujemy treść listu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: