Gminna rywalizacja o miano najlepszego recytatora

  • KW
  • 2017-03-29 10:46:38
Gminna rywalizacja o miano najlepszego recytatora
  • Foto: TV Gawex

"Poezja jest dobra na wszystko" – pod taką nazwą odbył się we wtorek, 28 marca gminny konkurs recytatorski. W Szkole Podstawowej w Parsęcku zebrali się uczniowie ze szkół całej gminy, którzy rywalizowali w kategoriach klas 1-3 oraz 4-6. Wśród recytujących wiersze usłyszeć można było między innymi te autorstwa Juliana Tuwima, Jana Brzechwy czy Marii Konopnickiej.

Gminny Konkurs recytatorski, który wczoraj zorganizowano w Parsęcku, rozpoczął się o godzinie 10. Uczniowie z różnych szkół z terenu całej gminy rywalizowali w pojedynku na słowa o miano najlepszego recytatora. Konkurs był otwarty dla wszystkich, co oznacza, że nie było wcześniejszych eliminacji, dlatego każdy, kto miał ochotę oraz odwagę stanąć na scenie, mógł to zrobić. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, gdyż każda gminna szkoła miała swojego reprezentanta.

Wszyscy uczestnicy konkursu oceniani byli przez grono jury, w którym znaleźli się między innymi nauczyciele języka polskiego i sympatycy poezji. Ilość uczestników, a także poziom ich recytacji pokazuje, że poezja nie odchodzi w zapomnienie, że dalej jest na nią zapotrzebowanie wśród osób w różnym wieku.

Relacja z wydarzenia już dzisiaj w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: