Rozpoczynają się pierwsze prace związane z budową obwodnicy Szczecinka

  • KW
  • 2017-03-28 14:51:53
Rozpoczynają się pierwsze prace związane z budową obwodnicy Szczecinka
  • Foto: TV Gawex

15 marca br. Wojewoda Zachodniopomorski wydał ostateczną decyzję zezwalającą na realizację zadania „Budowa obwodnicy miasta Szczecinek w ciągu drogi S-11”. Oznacza to, że po wielomiesięcznych przygotowaniach największa inwestycja w historii miasta doczekała się realizacji.

Szczecinecka obwodnica to odcinek drogi ekspresowej S11 o długości około 12 kilometrów, który ominie miasto od strony wschodniej. Przygotowania do inwestycji trwały wiele miesięcy i po uzyskaniu wszelkich koniecznych zgód, zgodnie z planem rozpoczynają się prace. Jest to przede wszystkim wycinka drzew prowadzona przez nadleśnictwo na terenach lasów i wykonawcę na pozostałym terenie inwestycji. Trwają również prace związane z geodezją, czyli wyznaczeniem przebiegu drogi. Geodeci muszą odcinek o długości 12 kilometrów wyznaczyć przy użyciu palików. Są również wykonywane prace związane z nadzorem przyrodniczym - mówi nam Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i zaznacza, że prac budowlanych oczekiwać możemy za kilka tygodni. Aktualnie trwa wstępny etap, a w następnych tygodniach rozpoczną się większe prace budowlane związane między innymi z odhumusowaniem podłoża, czyli ściągnięciem wierzchniej warstwy gleby - dodaje.

Przypomnijmy, budowa nowej obwodnicy trwać będzie około 2 lat i jeśli nie będzie większych problemów z realizacją inwestycji, to nową drogą będziemy mogli jeździć w kwietniu 2019 roku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: