Podopieczni bursy otrzymali rowery

  • KW
  • 2017-03-27 13:56:22
Podopieczni bursy otrzymali rowery
  • Foto: TV Gawex

Podopieczni szczecineckiej bursy im. Stanisława Kostki otrzymali dzisiaj (27.03) od firmy Kronospan dwa rowery. Jak zaznacza Dominik, odbierający upominki, to wspaniały prezent, który na pewno będzie intensywnie wykorzystywany zarówno jako środek transportu do szkół, jak i popołudniowych przejażdżek po mieście.

Nasza bursa w następnym roku obchodzić będzie 25-lecie i jest to dzieło zapoczątkowane przez bardzo znanego z dzieł charytatywnych Biskupa Czesława Domina. Dom początkowo przeznaczony był dla chłopców uczących się w szkołach wieczorowych. Aktualnie od wielu lat jest to placówka zajmująca się wychowaniem chłopców uczących się w szkołach ponadgimnazjalnych -  wyjaśnia dyrektor szczecineckiej bursy ks. Zbigniew Woźniak. Bursa nie jest zwykłym internatem, gdyż to bardzo kameralny dom z 25 miejscami, opieka wychowawcza jest tu bardziej intensywna i obejmuje też np. organizację czasu wolnego. Dbamy o kontakt ze szkołami, wychowawcami, o rozwój sportowy i intelektualny. Domownicy mają też swój samorząd, który decyduje o wielu sprawach związanych z bursą. Jest to placówka kościoła katolickiego, dlatego też jest opieka duszpasterska i mają oni możliwość pogłębienia życia duchowego - dodaje ks. Zbigniew.

Współpraca firmy Kronospan i szczecineckiej bursy trwa już od jakiegoś czasu. Jak zaznaczyła rzecznik prasowa firmy Beata Rafało, Kronospan pomógł wyremontować klatkę schodową w bursie, a teraz przekazał placówce dwa, całkiem nowe rowery. Mam nadzieję, że będziecie używali tych rowerów, szczególnie teraz, kiedy jest taka piękna pogoda - podsumowała B. Rafało, rzecznik prasowa Kronospan.

Podopieczni bursy otrzymali rowery

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: