1 kwietnia rusza w Szczecinku wypożyczalnia rowerów miejskich Filfri Bikes

  • KW
  • 2017-03-27 12:08:45
1 kwietnia rusza w Szczecinku wypożyczalnia rowerów miejskich Filfri Bikes
  • Foto: TV Gawex

Już w najbliższą sobotę w Szczecinku rozpocznie się sezon rowerów miejskich FilFri Bikes. Do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie 20 nowych, ultralekkich biało-niebieskich rowerów umieszczonych w 4 stacjach: kino Wolność, Osiedle Zachód - ulica Połczyńska, Hotel Residence, Urząd Miasta.

Rowery są nieodłącznym elementem krajobrazu szczecineckich ulic, szczególnie w okresie wiosennym i letnim. Dlatego też nad Trzesieckiem utworzono nowy system wypożyczalni rowerów - FilFri Bikes, który swój wystartuje już w najbliższą sobotę, 1 kwietnia 2017 roku. Do dyspozycji mieszkańców początkowo oddanych zostanie 20 rowerów po 5 na każdej ze stacji. Jeśli jednak okaże się, że wypożyczalnia cieszy się sporym zainteresowaniem, rowerów będzie więcej. Godzina jazdy kosztować będzie 3 zł, z czego pierwsze 10 minut przejazdu będzie darmowe. Przygotowaliśmy sporo nowości - aplikacje mobilne dla Androida i iOS, wygodne koszyki do przewożenia drobnych ładunków oraz wiele innych atrakcji - informują twórcy systemu wypożyczalni rowerów. Rowery są zbudowane z aluminium, co sprawia, że są niezwykle lekkie, a swoim kształtem przypominają dawną damkę, jednak ich budowa jest na tyle uniwersalna, że bez problemu poruszać się nimi może każdy.

Zasady korzystania z takich rowerów są bardzo proste. Najpierw należy założyć konto na stronie internetowej www.filfri.eu, potwierdzić swój adres mailowy oraz dokonać opłaty inicjalnej w kwocie 10 złotych. Jak następnie wypożyczyć rower? Przy jednej ze stacji zlokalizowanych na terenie Szczecinka wpisujemy numer telefonu, podajemy PIN nadany przy rejestracji i wypożyczamy rower. Żeby zwrócić rower wystarczy go tylko wstawić do stacji, a system już sam wie, że rower został rozliczony.

Twarzą tegorocznej kampanii naszych rowerów miejskich będzie człowiek, który ma niesamowite osiągnięcia sportowe i doświadczenie w serwisowaniu rowerów - Andrzej Kowal - informuje nas Filip Bielicki z FilFri Bikes i zaznacza, że zrezygnowano w tym przypadku z przewożenia rowerów busem do jednego miejsca i dokonywania tam serwisu. W Szczecinku będzie to robione na oczach użytkowników i będzie tego dokonywał właśnie Andrzej Kowal. Chcemy, żeby użytkownicy przy okazji otrzymali od Andrzeja wskazówki np. jak użytkować stację lub inną pomoc, kiedy będzie on przy stacjach. Stawiamy na człowieka stąd, rozpoznawalnego i na pewno jakością swojej pracy zapewni on naszym użytkownikom bezpieczeństwo - podsumowuje nasz rozmówca.

Podobny system rowerowy działa w zasadzie w każdym większym mieście, jednak Szczecinek może pochwalić się autorskim projektem, gdyż twórcami tego całego pomysłu jest właśnie firma Comdrev ze Szczecinka. Stało się tak, że projekt dojrzał na tyle, iż firma stworzyła własne stacje, rowery, oprogramowanie i wszystko co z tym związane. Twórcy projektu nie ukrywają, że miasto nad Trzesieckiem jest dla nich swego rodzaju polem eksperymentalnym.

Sezon wypożyczalni w Szczecinku zakończy się późną jesienią.

1 kwietnia rusza w Szczecinku wypożyczalnia rowerów miejskich Filfri Bikes

Komentarze (1)

Pawlo31PL 2018-05-25 09:29

Wypożyczalnia rusza w czerwcu, dzwoniąc na infolinie nie dowiecie się nic bo na zadane pytania odpowiedź brzmi nie wiem hehe, umowa została zawarta w kwietniu z tego co się dowiedziałem a wypożyczalnia ma ruszyć w czerwcu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: