Druga procedura zbycia i program naprawczy - kolejne spotkanie z pracownikami PKS

  • KW
  • 2017-03-27 07:56:46
Druga procedura zbycia i program naprawczy - kolejne spotkanie z pracownikami PKS
  • Foto: Starostwo Powiatowe Szczecinek

Od chwili wszczęcia przez Powiat Szczecinecki procedury zmierzającej do zbycia udziałów w spółce PKS Szczecinek Sp. z o.o., Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis regularnie spotyka się z pracownikami firmy, aby przekazać im najważniejsze informacje i udzielić odpowiedzi na szereg pytań. Pierwsze zebranie odbyło się zaraz po ogłoszeniu pierwszej procedury, drugie zaś tuż po jej zakończeniu. 24 marca starosta spotkał się z załogą po raz trzeci, aby oficjalnie poinformować pracowników o rozpoczęciu drugiej procedury zmierzającej do zbycia udziałów i zapoznać ich z planem działania.

Potencjalni oferenci mają czas do 6 kwietnia na złożenie ofert wstępnych (…) – wyjaśnił Starosta. Rzeczone oferty zostaną rozpatrzone przez Zarząd jeszcze tego samego dnia i zostanie podjęta decyzja czy można je zakwalifikować do dalszych negocjacji (…) Wówczas oferenci mają trzy tygodnie na zapoznanie się z dokumentami uzupełniającymi i złożenie oferty właściwej. Wcześniej jednak muszą wpłacić wadium w wysokości 100 tys. zł. (…) Zakładam, że 27 kwietnia zostaną rozpatrzone oferty właściwe, a cały proces zbycia, łącznie z podpisaniem protokołów, uzgodnień i przygotowaniem aktu notarialnego uda nam się zakończyć 11 maja. Starosta podkreślił, iż w kwestii zbycia udziałów spółki pozostaje optymistą i przypomniał o trzech wstępnie zainteresowanych podmiotach. Również wysłaliśmy zaproszenia i informacje do wielu innych podmiotów, które mogą być zainteresowane nabyciem udziałów spółki PKS Szczecinek  - dodał.

Mimo uruchomienia drugiej procedury zbycia, równolegle będą prowadzone działania dotyczące programu naprawczego, mającego na celu poprawę sytuacji finansowej szczecineckiego przewoźnika. Już za kilka dni starosta spotka się z kierownikami poszczególnych oddziałów firmy, aby konfrontując możliwości z oczekiwaniami podjąć pierwsze decyzje w tej sprawie. Natomiast termin następnego, czwartego z kolei zebrania, w którym będą uczestniczyć wszyscy członkowie załogi PKS wyznaczono na 7 kwietnia.

info: Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: