Radni opozycji wystosowali pismo-protest przeciwko organizacji koncertu zespołu Behemoth w Szczecinku

  • KW
  • 2017-03-24 10:36:46
Radni opozycji wystosowali pismo-protest przeciwko organizacji koncertu zespołu Behemoth w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Jeszcze nie tak dawno informowaliśmy Państwa o wystosowaniu przez proboszczów szczecineckich parafii pisma do Burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa, Przewodniczącej Rady Miasta Katarzyny Dudź oraz Dyrektora Samorządowej Agencji Promocji i Kultury Kamila Klimka wyrażającego sprzeciw wobec organizacji koncertu grupy Behemoth w Szczecinku. Treść listu mogli usłyszeć również parafianie podczas niedzielnych mszy świętych w szczecineckich kościołach. Teraz kolejny protest do ratusza w tej sprawie złożyli radni opozycji.

Szczecineccy radni opozycji: Paweł Kwak, Roman Matuszak, Jacek Pawłowicz, Marcin Bedka i Andrzej Grobelny wystosowali do Burmistrza Szczecinka Jerzego Hardie-Douglasa oraz Przewodniczącej Rady Miasta Katarzyny Dudź pismo-protest ''przeciwko organizacji bulwersującego koncertu zespołu Behemoth''.

Jako Radni Rady Miasta Szczecinek składamy protest przeciwko organizowanemu przez jednostki miejskie koncertowi zespołu ''Behemoth''. Jesteśmy chrześcijanami podobnie jak większość mieszkańców Szczecinka, którzy licznie zgłaszają się do nas z postulatami podjęcia zdecydowanych kroków, w celu odwołania tego skandalizującego wydarzenia - piszą radni w swoim piśmie. Zespół ''Behemoth'' na swych koncertach prezentuje treści satanistyczne, obrazoburcze, godzące w uczucia religijne chrześcijan. Wydanie choćby jednej złotówki z publicznych pieniędzy na tak kontrowersyjne przedsięwzięcie nie powinno mieć miejsca - dodają.     

Przypomnijmy, Behemoth to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów metalowych, który uznanie zdobywa również poza granicami kraju. Grupa kierowana przez Adama Darskiego, popularnego Nergala, wystąpi w Szczecinku podczas szóstej edycji Materiafestu. O protestach i koncercie pisaliśmy w artykułach: ''Wyrażamy głęboki smutek i niepokój zaangażowaniem instytucji kulturalnych i władz Szczecinka w tak kontrowersyjne przedsięwzięcie'' oraz Behemoth w Szczecinku - plac koncertowy zostanie ogrodzony i zasłonięty.

Komentarze (1)

Ona 2017-03-27 11:04

Ruszyła kampania wyborcza... Żal mi radnych opozycji.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: