Szkoła Muzyczna przeprowadzi się do budynku byłej ''budowlanki''

  • KW
  • 2017-03-24 13:35:22
Szkoła Muzyczna przeprowadzi się do budynku byłej ''budowlanki''
  • Foto: TV Gawex

Szkoła Muzyczna już niedługo będzie musiała dokonać tymczasowej przeprowadzki. Wszystko za sprawą sporego remontu, który był planowany od dłuższego czasu. Pierwszy termin, w którym takowa przeprowadzka miała się odbyć, przewidywany był na połowę bieżącego roku szkolnego, jednak z powodu uzupełniania obszernej dokumentacji, został on przesunięty na koniec maja.

Zabytkowy budynek szczecineckiej Szkoły Muzycznej sukcesywnie przechodzi prace remontowe. Niedawno informowaliśmy Państwa o zakończonej inwestycji dotyczącej nowoczesnej, przeszklonej klatki schodowej znajdującej się na tyłach budynku szczecineckiego „muzyka”. Już wtedy dyrektor Włodzimierz Piesiak informował, że kolejnym etapem remontu będzie termomodernizacja, która jest nieco bardziej skomplikowanym przedsięwzięciem, gdyż wiąże się niestety ze zmianą lokum. Taka przeprowadzka miała się odbyć w połowie roku szkolnego, jednak z powodu uzupełnienia obszernej dokumentacji związanej z pracami, została ona przesunięta na końcówkę maja. Na koniec maja mamy zaplanowaną przeprowadzkę do budynku po Zespole Szkół nr 3, zwanym ''budowlanką''. Od 1 czerwca w budynku Szkoły Muzycznej będzie trwać termomodernizacja wewnątrz obiektu. Chodzi o wymianę instalacji elektrycznej, cieplnej, na parterze remont podłóg, na górze dachu, klimatyzacja, wentylacja - wylicza Włodzimierz Piesiak, Dyrektor Szkoły Muzycznej I i II st. im. O. Kolberga w Szczecinku.

Przeprowadzka jest konieczna ze względów technicznych. Cały sprzęt i instrumenty trafią do budynku po starej budowlance. Nasze egzaminy przenieśliśmy tak, aby zakończyły się do 23 maja. Następnie na tydzień czasu zawieszamy zajęcia i pomagamy firmie się przeprowadzić. Nic tu nie będzie mogło zostać, ponieważ np. remont zadziała źle na instrumenty, które mogą stracić swoją funkcję -  wyjaśnia nasz rozmówca.

W związku z tym zadaniem także kalendarz warsztatowo-imprezowy Szkoły Muzycznej w Szczecinku musiał ulec zmianie. Już teraz wiadomo, że popularne warsztaty instrumentów dętych w tym roku się nie odbędą. Co do letniego kursu pianistycznego sytuacja przedstawia się inaczej, gdyż jego głównym organizatorem jest Warszawska Fundacja Edukacji Artystycznej, która w związku z otrzymanymi promesami zobowiązana jest do jego przeprowadzenia. Pewne jest, że młodzi pianiści do Szczecinka w tym roku przyjadą, jednak, jak podkreślił dyrektor szkoły Włodzimierz Piesiak, niewykluczone, że lokalizacja poszczególnych zajęć będzie obejmowała kilka miejsc takich jak dawna budowlanka czy siedziby SAPiKu przy ul. Kilińskiego oraz Wyszyńskiego.

Na pytanie jak długo potrwają prace remontowe, dyrektor Piesiak odpowiada krótko, że 80 dni. Jak zaznacza, tak napisał wykonawca w swojej ofercie, co oznacza, że 20 sierpnia termomodernizacja powinna się zakończyć. Szczecinecka Szkoła Muzyczna znalazła się na liście dużego projektu realizowanego przez Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego wartego bagatela 230 mln zł. Na szczecinecką placówkę ministerstwo przeznaczyło 4,2 mln zł. Cały ciężar odpowiedzialności za przebieg remontu spoczywa na Centrum Edukacji Artystycznej, gdyż to właśnie ten podmiot jest głównym inwestorem tego przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: