Były koszarowiec przy ulicy Polnej jest już gotowy do zamieszkania

  • KW
  • 2017-03-23 15:28:53
Były koszarowiec przy ulicy Polnej jest już gotowy do zamieszkania
  • Foto: TV Gawex

Nowe mieszkania komunalne w byłym koszarowcu przy ulicy Polnej są już praktycznie gotowe. Trwają tam ostatnie prace związane z doczyszczeniem i przygotowaniem lokali na oficjalne otwarcie, które odbędzie się 5 kwietnia. W wyremontowanym budynku znalazło się miejsce na 25 mieszkań w różnych konfiguracjach. Pierwsze rodziny już niebawem zaczną się tam wprowadzać.

Adaptacja byłego koszarowca przy ulicy Polnej na mieszkania trwała od początku 2016 roku. To kolejny krok Spółki ZGM-TBS Szczecinek mający na celu poszerzenie bazy lokali komunalnych w mieście. Kilka dni temu remont się zakończył, a w budynku i wokół niego trwają ostatnie prace kosmetyczne. Mieszkania są praktycznie gotowe do odbioru. Wykonawca zgłosił nam to 17 marca, a data odbioru końcowego to 30 marca. W kwietniu będziemy budynek zasiedlać -  informuje nas Prezes ZGM-TBS Tomasz Wełk.

Mieszkania są już przypisane do nowych właścicieli. Są to osoby, które wcześniej korzystały z mieszkań komunalnych w niższym standardzie. Trzeba tutaj powiedzieć, że jest to budynek z mieszkaniami komunalnymi. Część osób wyprowadzając się zostawi nam swoje mieszkania komunalne o niskim standardzie, np. te z ulicy Winnicznej, Armii Krajowej, które następnie będą przekwalifikowane na mieszkania socjalne - dodaje nasz rozmówca.

Na 25 lokali w byłym koszarowcu 6 mieszkań to mieszkania jednopokojowe, 13 mieszkań dwupokojowych i 6 mieszkań trzypokojowych. Nowi lokatorzy dostają mieszkania w pełni wyremontowane, z wyposażoną łazienką czy kuchnią. Są to lokale w różnych konfiguracjach, z przeznaczeniem dla większych lub mniejszych rodzin. Jak zaznacza Tomasz Wełk, są to mieszkania ''pod klucz''. Znajdziemy tam instalacje czy kafelki, natomiast zabudowa należy do najemcy.

Cała inwestycja przebiegała zgodnie z założeniami i bez nieplanowanych przestojów. Całkowity koszt remontu to 4 mln 100 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: