Na początku kwietnia poznamy wykonawcę szczecineckiego skateparku

  • KW
  • 2017-03-23 12:30:56
Na początku kwietnia poznamy wykonawcę szczecineckiego skateparku
  • Foto: TV Gawex

Szczecineccy miłośnicy jazdy na deskorolkach, rolkach i bmxach o nowy skatepark walczyli od kilku lat. Teraz ich marzenie się spełnia - Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku ogłosił już przetarg, który niebawem wyłoni wykonawcę inwestycji. Zgodnie z planami budowa podzielona będzie na trzy etapy, pierwszy z nich rozpocznie się i zakończy jeszcze w tym roku.

Kilka miesięcy temu szczecinecki ratusz podjął decyzję o budowie skateparku w Szczecinku. Początkową trudnością okazała się być lokalizacja obiektu i choć pierwotnie myślano o terenach przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, ostatecznie zdecydowano o umiejscowieniu go na terenie Strefy Aktywnego Wypoczynku, znajdującej się przy osiedlu Kopernika. Projektowaniem oraz całą dokumentacją zajmuje się OSiR. Jesteśmy dzisiaj na etapie już uruchomionego przetargu. Do 3 kwietnia ośrodek będzie zbierał oferty. Inwestycja jest podzielona na trzy etapy - mówi Daniel Rak, Zastępca Burmistrza Szczecinka i zaznacza, że budowa skateparku została dokładnie przedyskutowana z osobami, które interesują się jeżdżeniem na deskorolkach czy bmxach, ponieważ to oni na co dzień będą korzystać z tego obiektu.

Zrealizowanie pierwszego etapu prac przewidziane jest jeszcze w tym roku. Mówimy już nie tyle o skateparku, ale o skateplazie, czyli znacznie większym i bardziej profesjonalnym rozwiązaniu. Mam nadzieję, że ten pierwszy etap zostanie zrealizowany w ciągu najbliższych 3-4 miesięcy i oddany do użytku podczas wakacji - dodaje D. Rak.

Do budowy obiektu przy Strefie Aktywnego Wypoczynku wykorzystane zostaną elementy prefabrykowane, pokryte żywicami, co zapewni im trwałość oraz odporność na korozję. Oprócz tego na tym terenie pojawi się także oświetlenie.

Komentarze (1)

Kamil 2017-03-23 15:02

z tego co ja pamiętam to Młodzi ze szczecinka walczą o skatepark ponad 10 lat...jak tylko powstał ten okropny park przy basenie,,,,

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: