III Mini Targi Edukacyjne w Bobolicach

  • KW
  • 2017-03-23 10:42:47
III Mini Targi Edukacyjne w Bobolicach
  • Foto: TV Gawex

21 marca na Hali Widowiskowo - Sportowej przy Gimnazjum im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Bobolicach odbyły się III Mini Targi Edukacyjne, podczas których młodzież ze szkół gimnazjalnych mogła zapoznać się z ofertą szkół średnich z naszego regionu. Oprócz prezentacji poszczególnych placówek były także wywiady, pokazy oraz rozwiązanie powiatowego konkursu plastycznego „Mój zawód – moja przyszłość”.

Weterynarz, policjant, leśnik czy mechanik – te i inne zawody były prezentowane uczniom szkół gimnazjalnych podczas III Mini Targów Edukacyjnych. W tym roku zaprosiliśmy szkoły ze Szczecinka, Białego Boru, Tychowa, Bobolic - informuje Anna Kuropatnicka, Wicedyrektor Gimnazjum im. A. Mróz-Olszewskiej w Bobolicach. Program targów był bardzo obszerny, gdyż oprócz stoisk prezentujących się szkół, były również wywiady z ludźmi, którzy na co dzień uprawiają nietypowy zawód taki jak np. tancerz, dziennikarz czy też leśnik.

Podczas targów nastąpiło także rozwiązanie konkursu plastycznego zatytułowanego „Mój zawód – moja przyszłość”, który swoim patronatem objęła Burmistrz Bobolic, Mieczysława Brzoza. To bardzo ważny konkurs, który organizujemy od sześciu lat. Najpierw był to konkurs szkolny, potem konkurs gminny, a od dwóch lat jest powiatowy. Polega on na tym, że uczniowie z klas I-III wykonują prace plastyczne na temat wymarzonego zawodu, uczniowie klas IV-VI prezentację multimedialną na ten sam temat, a gimnazjaliści film - dodaje A. Kuropatnicka.

Celem tego bobolickiego wydarzenia było zaprezentowanie młodzieży oferty edukacyjnej, jak również udzielenie porad na co zwracać uwagę przy doborze dalszego toku kształcenia. Na obszerną relację z tego wydarzenia zapraszamy już dzisiaj (23.03) do programu lokalnego w Telewizji GAWEX.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: