Kursanci mogą już zapisywać się na egzamin na prawo jazdy w Szczecinku

  • KW
  • 2017-03-23 10:27:14
Kursanci mogą już zapisywać się na egzamin na prawo jazdy w Szczecinku
  • Foto: Piotr Rozmus, Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Pierwsze egzaminy w nowo powstałym, szczecineckim oddziale koszalińskiego ZORD-u odbędą się już 3 kwietnia. 22 marca do Zakładu Obsługi Nieruchomości - bazy ośrodka - w celach szkoleniowych przyjechało szesnastu egzaminatorów. W Szczecinku zostaną przez trzy dni.

Organizatorem obowiązkowych warsztatów jest Dyrektor Ośrodka Ruchu Drogowego – wyjaśnia kierownik Pionu Organizacji Egzaminów Państwowych Tomasz Kozłowski. Odbywamy je w Szczecinku bo to doskonała okazja dla egzaminatorów, aby poznać nowe miejsce  w którym będą pracować, zapoznać się z infrastrukturą miasta pod kątem prawidłowego zrealizowania programu egzaminacyjnego. (...) Każde miasto ma swoją specyfikę i choć Szczecinek nie jest Nowy Jorkiem, to ma wiele ciekawych, a nawet trudnych nie do końca jednoznacznie oznakowanych miejsc. Nie mam jednak najmniejszych wątpliwości, że szczecineccy instruktorzy szkół jazdy doskonale przygotują do egzaminów swoich kursantów.

Przyszli kierowcy mogą już ustalać terminy egzaminów. Od 22 marca zaczęła funkcjonować rejestracja szczecineckiego oddziału. Opłaty za egzaminy są urzędowe w całej Polsce – przypomina kierownik. Jeżeli chodzi o najpopularniejszą z kategorii czyli kategorię B, to egzamin teoretyczny kosztuje 30 zł, natomiast praktyczny 140 zł (…). Tyle samo młody kierowca będzie musiał zapłacić za egzamin praktyczny na kategorię AM. Natomiast za kategorię B1 już 170 zł.

info: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: