Stanowcze NIE dla przemocy

  • KW
  • 2017-03-22 11:58:42
Stanowcze NIE dla przemocy
  • Foto: KPP Szczecinek

W miniony piątek (17.03) policjanci z KPP w Szczecinku przyłączyli się do ciekawej inicjatywy uczniów szczecineckich szkół: Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy oraz Szkoły Podstawowej nr 6 im. Zdobywców Wału Pomorskiego. Policjanci wraz z uczniowskim teatrem profilaktycznym gościli w Szkole Podstawowej w Barwicach.

Aby podnieść rangę przekazywanych treści podczas krótkich spektakli teatralnych pn.: „Przemoc boli” bez chwili zastanowienia dołączyła się do przedsięwzięcia rzeczniczka szczecineckiej jednostki policji i pracownik oświaty i promocji zdrowia z Państwowego Inspektoratu Sanitarnego w Szczecinku. Jako zadanie priorytetowe dla osób zaangażowanych w to spotkanie, było mówienie w jednym języku, głosem różnych instytucji i grup społecznych o problemie jakim jest przemoc, również ta rówieśnicza przepełniona agresją mająca miejsce nie na jednym szkolnym korytarzu.

Spotkanie zainaugurował krótki film edukacyjno – profilaktyczny pn. „Przemoc w szkole”, który wzbogacony był przez komentarz policjantki ze szczecineckiej jednostki. Film miał za zadanie w młodym odbiorcy rozbudzić wyobraźnie na temat konsekwencji stosowania takich zachowań w życiu co dziennym, a co za tym idzie – odpowiedzialności prawnej za takie czyny.

Zadaniem kolejnego prelegenta – Izabeli Jadwiżyc ze szczecineckiego sanepidu było ukazanie zagrożeń związanych ze stosowaniem substancji psychoaktywnych w świecie konfliktów i rówieśniczych nieporozumień.

Merytoryczna oprawa nie przyćmiła jednak potencjału i chęci zaprezentowania swojego zdania na temat przemocy młodych artystów ze szczecineckich szkół. Inscenizacja pt. : „Przemoc boli”, którą wspólnie przygotowali uczniowie klasy IV b Szkoły Podstawowej nr 6 pod opieką pani Joanny Szczepańskiej oraz gimnazjalistów, pod kierunkiem Alicji Berć spotkały się z gorącym aplauzem. Następnie została przedstawiona sztuka teatralna pt. „Romeo i Julia” zrealizowana przez Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii pod kierunkiem Anny Gościńskiej i Iwony Gasiul. Na koniec zaprezentował się szkolny kabaret „DESKA” z Gimnazjum nr 1 pod opieką Anny Gościńskiej.

Całe przedsięwzięcie zorganizowane dla uczniów barwickiej szkoły pokazało stanowcze NIE dla PRZEMOCY!

info: KPP w Szczecinku

Stanowcze NIE dla przemocy

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: