Rozpoczęły się wiosenne nasadzenia, w których pomogli uczniowie z SP nr 6

  • KW
  • 2017-03-22 10:49:30
Rozpoczęły się wiosenne nasadzenia, w których pomogli uczniowie z SP nr 6
  • Foto: TV Gawex

Szczecineckie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej tradycyjnie rozpoczęło wiosenne nasadzenia. Na początek w różnych miejscach miasta zaczną pojawiać się kolorowe bratki, których w tym roku planuje się posadzić 1,5 tysiąca. W środę, 22 marca, pracownicy PGK wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 6 upiększyli teren parku przy Strefie Aktywnego Wypoczynku.

Jak zaznacza Tadeusz Chruściel, Wiceprezes PGK Szczecinek, w tym roku przewiduje się posadzenie około 14 tysięcy sztuk kwiatów jednorocznych. Nasadzenia rozpoczną się od bratków, a zakończą jesiennymi nasadzeniami kapusty ozdobnej. Kwiaty tradycyjnie pojawią się w parku, w przeznaczonych na ten cel donicach czy na szczecineckich rondach.

Dzisiaj Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zaprosiło do wspólnego sadzenia bratków uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6. Wszystko po to, aby już na etapie szkoły podstawowej uczyć dzieci poszanowania zieleni, a także zainteresować ich tematem ogrodnictwa. W Szczecinku brakuje ogrodników, na co przykładem jest małe zainteresowanie technikum ogrodniczym w Zespole Szkół nr 6. Mamy nadzieję, że takie zajęcia wzbudzą zainteresowanie uczniów i być może na dalszym etapie swojej edukacji wybiorą oni kierunek związany właśnie z ogrodnictwem - mówi nam Tadeusz Chruściel.

Okres wiosenny to czas, kiedy częściej wychodzimy na zewnątrz, spacerujemy i spędzamy czas na świeżym powietrzu. Zauważalne jest to już także w okolicy Strefy Aktywnego Wypoczynku. Uczniowie z "szóstki" posadzili nieopodal niej łącznie 500 sztuk bratków, które zdecydowanie umilą czas mieszkańcom Szczecinka i turystom.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: