Powiatowe eliminacje do 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz Małego Konkursu Recytatorskiego

  • KW
  • 2017-03-21 12:23:19
Powiatowe eliminacje do 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz Małego Konkursu Recytatorskiego
  • Foto: TV Gawex

20 marca w budynku Samorządowej Agencji Promocji i Kultury przy ul. Kilińskiego w Szczecinku odbyły się Powiatowe Eliminacje do 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz Małego Konkursu Recytatorskiego. W pojedynku na słowa wzięło udział 62 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Konkurs, do którego eliminacje odbyły się wczoraj w Szczecinku, jest najstarszym, jaki obejmuje cały powiat szczecinecki. Powiatowy etap 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i Małego Konkursu Recytatorskiego wyłonił wśród uczniów tych najlepszych, którzy reprezentować będą powiat szczecinecki na etapie wojewódzkim. Wszystkie szkoły przysłały zgłoszenia w kategoriach: klasy I-III, IV-VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W jury zasiedli szczecineccy poloniści oraz Pani Iwona Faj z Teatru w Gdyni - wyjaśnia Daniela Sommerfeld z SAPiKu.

Szkoły z powiatu szczecineckiego wyłaniają po dwie osoby do każdej kategorii wiekowej konkursu. Do poniedziałkowych eliminacji powiatowych zgłosiło się łącznie 62 uczestników. Każdy z uczestników oceniany był przez członków jury. Ci mieli niełatwe zadanie, aby wśród wielu utalentowanych młodych ludzi, wybrać właśnie tych najlepszych. Jeszcze przed konkursem każdy ze startujących mógł podnieść swoje umiejętności recytatorskie podczas specjalnie przygotowanych warsztatów. Warsztaty organizujemy zawsze przed konkursem. W tym roku zostały one przeprowadzone we współpracy z Poradnią Pedagogiczno-Psychologiczną i zostały skupione wokół idealnej dykcji - dodaje nasza rozmówczyni.

Relacja z konkursu już dzisiaj (21.03) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: