Tydzień upłynął pod znakiem zdarzeń drogowych i nietrzeźwych kierowców

  • KW
  • 2017-03-20 13:27:48
Tydzień upłynął pod znakiem zdarzeń drogowych i nietrzeźwych kierowców
  • Foto: TV Gawex

Za nami kolejny tydzień pracy szczecineckich mundurowych. Zdecydowanie upłynął on pod znakiem zdarzeń drogowych oraz wypadków. Nie obyło się również bez nietrzeźwych kierujących.

W minionym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali aż pięciu nietrzeźwych kierowców. Na uwagę zasługuje 50-letni mieszkaniec Bobolic, który został zatrzymany na terenie Szczecinka. Mężczyzna ulicami naszego miasta poruszał się osobowym fordem, a w chwili zatrzymania miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie - mówi nam mł. asp. Anna Matys z KPP w Szczecinku i zaznacza, że za ten czyn grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

Kolejny zatrzymany mężczyzna to 39-latek kierujący ciągnikiem rolniczym Ursus pomimo zakazu. Zaczął się okres prac na polu i często kierujący zapominają, że poruszając się po drogach publicznych, obowiązują ich przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna jadący ciągnikiem Ursus zapomniał, że ma dożywotni zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi - dodaje nasza rozmówczyni. Kierujący ponownie za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Ostatnie dni to też wypadki drogowe, których było aż 3. Pierwszy z nich to zdarzenie z gminy Barwice, gdzie 18-latek na drodze gminnej jadąc pojazdem osobowym potrącił 24-letnią kobietę prowadzącą wózek z 3-miesięcznym dzieckiem. W wyniku potrącenia kobieta trafiła do szpitala z obrażeniami miednicy i obojczyka, a sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Pisaliśmy o tym w artykule: Gmina Barwice. Potrącił kobietę z wózkiem i uciekł. Wystarczyły dwie godziny, aby mężczyzna w kajdankach został doprowadzony do szczecineckiej jednostki. Okazało się, że w chwili zatrzymania ma 0,3 promila alkoholu we krwi. Szczegółowy materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił przedstawić mu zarzut zagrożony karą do 4,5 roku pozbawienia wolności, czyli spowodowanie wypadku i odjechanie z miejsca zdarzenia - mówi nam mł. asp. Anna Matys. 18-latek został aresztowany na 3 miesiące.

Zbliżająca się wiosna to również okres kiedy na drogach coraz częściej pojawiają się jednoślady. Jak zaznacza rzecznik prasowa KPP w Szczecinku, w minionym tygodniu policjanci odnotowali zdarzenie z jednośladem w roli głównej. Mowa tu o 23-latku kierującym motocyklem, który na terenie gminy Szczecinek wpadł w poślizg, wjechał do rowu i doznał obrażeń ciała.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: