2 kwietnia Szczecinek zaświeci się na niebiesko!

  • KW
  • 2017-03-20 12:41:15
2 kwietnia Szczecinek zaświeci się na niebiesko!
  • Foto: archiwum TV Gawex

2 kwietnia cała Polska, w tym także Szczecinek i inne miejscowości regionu, zaświecą się na niebiesko. Wszystko w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

"Polska na Niebiesko" to akcja zainicjowana przez Klub Rodziców "Autyzm Help" z Łodzi, która swym zasięgiem obejmuje całą Polskę. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada 2 kwietnia. W ramach kampanii "Polska świeci na niebiesko" w wielu miastach Polski zostaną uruchomione specjalne punkty informacyjne dotyczące autyzmu. W Szczecinku również będzie głośno i wyraźnie mówione o tym, czym jest ta choroba na specjalnie przygotowanym stoisku informacyjnym w centrum miasta.

Z każdym dniem do akcji przyłączają się różne placówki i instytucje, które wspólnie zaświecą na niebiesko. Jest to między innymi Starostwo Powiatowe w Szczecinku, Zespół Szkół Nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku, Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Szczecinku, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury czy gabinet protetyczno-neurologopedyczny PROLOGO.

Także Team Biegowy Szczecinek dołącza do wydarzenia organizując ''Niebieski bieg''. Włączamy się do akcji po raz drugi i zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta na "Niebieski bieg". Starujemy o 9:00 z parku różanego, trasa biegu prowadzi przez park miejski i wynosi 5 km, nie będzie rywalizacji, nie będzie pomiaru czasu. Wszyscy biegniemy razem by pokazać jedność z ludźmi dotkniętymi autyzmem. Każdy z uczestników koniecznie musi ubrać się w tym dniu na niebiesko. Jeśli nie jesteś biegaczem, nie musisz biec, przyjdź dołącz do nas na starcie Twoje wsparcie też jest ważne! - zachęcają szczecineccy biegacze.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: